Skip to main content

AccessTr.neT


tasarıma erişimi engelleme

tasarıma erişimi engelleme

Çözüldü #1
iyi günler arkadaşlar;
öncelikle bunu söyleyeyim Office 2007 kullanıyorum ve projemi de office 2007 de tasarladım. bir kaç sorum var siz değerli hocalarım için.

1- projemi hazırladım bu projeyi diğer kullanıcıların tasarım görünümüne girip değişiklik yapmalarını istemiyorum. office 2003 te mde yapma vardı burda öyle bir şey de yok.

2- hazırladığım projeyi birden fazla kişi kullanacak aynı yerdeyiz, bunun için projeyi ortak bir klasörde paylaşıp kullandırıyorum ancak programa iki kişi girince çok ağırlaşıyor kullanıcı kavramı da yok artık 2007 de herkeze açık oluyor. bu programın ağırlığını nasıl önleyebiliriz.

3- projeye parola bıraktığım zaman ağda ki diğer kullanıcı parolayı doğru girmesine rağmen açamıyor parola hatalı diyor bunu nasıl çözebilirim.


şimdiden yardım edeceklere teşekkür ederim.
Cevapla
Çözüldü #2
program iki kişi girme ile ağırlaşmaz sanırım bir hata yapıyorsun,benim tavsiyem programı bölerek yap yani tablolar bir yerde ,formlar bir yerde olsun ve bağlı tablo ile baglan
bunu nasıl yaparım dersen bu konular ile ilgili formumuz da çok sayıda örnek ve anlatımlarımız var,aramak için ,baglı tablo yapmak, veritabanı bölme gibi aratabilirsiniz

haa bu arada 2007 de de Mde yapılır bilgin olsun ,seçeneklerden kaydet ve yayınla bölümünde olması lazım araştır..
Cevapla
Çözüldü #3
araştırdım hiçbir yerde öyle birşey bulamadım. ACCDE VAR oda bir farkı yok aynı şekilde açık bırakıyor veritabanını
Cevapla
Çözüldü #4
OFFİCE 2007 DE MDE DEĞİLMİŞ AYALARI DAHA FARKLIYMIŞ. BUNU EĞİTİM BÖLÜMÜNDE YAZACAĞIM.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da