Skip to main content

AccessTr.neT


Tıkladıkça Bir Sayı Artırsın

Tıkladıkça Bir Sayı Artırsın

Çözüldü #1
Hayırlı pazarlar arkadaşlar. Tam bir planlama yapamama rağmen ekte gönderdiğim örnekte yapmak isteğim form1 de hangi ürüne tıklarsam o ürünün altına bir sayı artırarak yazmasını ve parasını artırarak yazmasını istiyorum. Bir de istediğim zaman sıfırla butonuna tıkladığımda tamamını bana uyararak sıfırlamasını istiyorum. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkür ederim.
.rar lokma.rar (Dosya Boyutu: 24,87 KB | İndirme Sayısı: 2)
Cevapla
#2
merhaba
sadece Lokma için yaptım diğer çay ve diğerleri için ayrı alan ekle  ve ayrı ayrı yapmalısın kolay gelsin
.rar celosoft_lokma.rar (Dosya Boyutu: 28,58 KB | İndirme Sayısı: 3)
Cevapla
#3
Sayın Celoyce örneğinizi inceledim. Fakat tıkladığım zaman tümünü değiştiriyor. Ben Sadece Lokma veya sadece Çay sadece limonataya tıkladığımda tıkladığım ürünü artırmasını istiyorum. Sizin örnekte tamamını artırıyor. İlginize teşekkür ederim. Örneğinizi çay a uyğuladığımda da aynı şeyleri yapıyor. Acaba tablo planlamamda bir hatamı yaptım.
Son Düzenleme: 17/03/2019, 12:51, Düzenleyen: hegu.
Cevapla
#4
biliyorum dedimya sadece lokma yapıyor,diğer çay vs.. için tabloda ayrı alan adları açıp onlarıda  baglamalısın , ilk mesajımda demiştim 

çay vb alanlar için tabloda  hem adet hemde fiyat alanları belirlemelisin ,sonra benim lokma Ya yaptıgım gib kodla ayrı ayrı hesaplatmalısın
Cevapla
#5
Şimdi anladım peki açılışta 1 olarak geliyor onu sıfır olarak nasıl getirebiliriz. Her ürün için ayrı ayrı tablo yapmam lazım o zaman ve ayrı ayrı form daha sonra hepsini tek formda mı birleştirmem gerekiyor. Eğer böyle yapmam gerekiyorsa tek tıkla hepsini nasıl sırlama yaptırmam gerekiyor. teşekkür ederim.
Son Düzenleme: 17/03/2019, 13:14, Düzenleyen: hegu.
Cevapla
#6
Sanırım yapmak istediğin bu,
.rar celosoft_lokma-2.rar (Dosya Boyutu: 30,44 KB | İndirme Sayısı: 6)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da