Skip to main content

AccessTr.neT


Toplu Evet/hayır

Toplu Evet/hayır

Çözüldü #1
İyi günler dostlar iş yerimde kullandığım bir program var askerim, iş yerinde askeri alanda göndermeleri ve kabulleri yapıyorum. Windows 10 bilgisayarda çalışıyorum. Programımda bütün işlemleri bitirdikten sonra topluca evet/hayır kullanarak onay yapan bir buton var. Bu butona tıkladığımda işlemi biten tüm kayıtları eğer belge numara hanesi dolu ise evet işaretleyip "yenile" butonuna bastığımda form üzerinden topluca evet onaylananları görünmez yapıyor ve ben işlemi bitmeyenler ile karşı karşıya kalıp onların üzerine yoğunlaşıyorum böylece sistem akıp gidiyor. Windows 10 bilgisayarda çalıştığımı şundan dolayı belirttim bugüne kadar program hiç hata vermeden çalışırken geçen gün gelen bir windows güncellemesi sonrasında maalesef toplu onay yapmamaya başladı. Ben kendim şahsi bilgisayarımdan aynı kodu ve programın ilgili parçasını yeniden oluşturup ek olarak çağrıma ekliyorum. Tsk içinde kullandığımız sistem gereğince bilgisayarlarımız internete bağlı değil ve dışarıya her ne kadar kendim de Access üzerinde bunu yapmış olsam dahi programı çıkaramam bu yüzden sadece onay işleminin olduğu ve güncelleme sonrası hatalı çalışan kodu içeren kısmı tekrar tasarlayıp yaptım. Kendi bilgisayarımda yaptığımda oldu şu an çalışıyor belki sizin bilgisayarınızda da çalışacak bilemiyorum ama ilgili problemi size zahmet olmazsa çözebilir misiniz çünkü ben ne yaptıysam olmadı. Yanlış yere konu açtıysam veyahut üslubumda bir kusur varsa affola iyi günler dilerim.
.rar toplu onaylama.rar (Dosya Boyutu: 33,45 KB | İndirme Sayısı: 10)
Cevapla
#2
Arkadaşlar iyi geceler yok mu cevap verebilecek olan ☺️
Cevapla
#3
ben de hata yada uyarı vermedi
ölümcül hatalar konusunu gözden geçirmeniz faydalı olabilir.
form/rapor/tablo/nesne alan isimlendirme kurallarına dikkat edip yeniden yapılandırmayı deneyebilirsiniz.
Cevapla
#4
(06/01/2020 01:42)berduş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben de hata yada uyarı vermedi
ölümcül hatalar konusunu gözden geçirmeniz faydalı olabilir.
form/rapor/tablo/nesne alan isimlendirme kurallarına dikkat edip yeniden yapılandırmayı deneyebilirsiniz.

İnanın yapmadığım şey kalmadı konuyu iyice bir inceleme yapıp öyle açtım, bahsettiğiniz grupta da gerekli incelemeyi yaptım ama nafile, yanıtınız için teşekkür ederim.
Cevapla
#5
Arkadaşlar tekrar merhaba nasılsınız, where kismi olmadan kodu kullandığımda çalışıyor kod ancak where kısmı ile beraber çalışmıyor. Windows güncellemesi sonrasi where kısmını algılama ile ilgili bir problem mevcut anlaşılan size zahmet örnekteki where kismini inceler misiniz başka ne şekillerde yazilabilir
Cevapla
#6
Arkadaşlar merhaba tekrar problemi giderdim teşekkür ederim. Windows güncellemesinden kaynaklıymiş şikayet ettiğim gibi çözümü nasil bulduğumu da yazayim belki işine yarayan olur.

Güncelleştirme istediğim kisimda update komutunu yazmadan önce select ile tüm verileri aliyoruz
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task