Skip to main content

AccessTr.neT


Tree View

Tree View

Çözüldü #1
Bir çalışmam var. Dosyanın içinde tree View activex denetimini kullanıyorum. Yaptığım çalışma 5 bilgisayarın hepsinde (bağlı tablo şeklinde) çalışıyor. Ancak 6. bilgisayarda çalışmıyor. (Bu denetimde nesne yok uyarısı alıyorum) Bilgisayarların işletim sistemleri ve Access sürümleri aynı. Çare olarak office si kaldırıp tekrar kurdum. İnternetten Wkimgsrv.dll indirip kopyaladım. Olmadı. Çalışan bilgisayardaki ilgili dosyayı (dış veri al ile aldım olmadı). Boş bir veri tabanı açtım komple bütün tablo form ne varsa dış veri ile al yaptım olmadı. Bu problemi bu çalışmayı bir başka yerde kullandığımda da sık yaşıyorum. Sadece bilgisayarı formatlamak kaldı. Lakin her bu tür tree view probleminde format atmak ta meşekkatli. Access in şimdiye kadar karşılaştığım en berbat ocx, dll dosyalarında tree view oldu. Bu activex ya çalışmamdan kaldırıp onun işini görecek bir ağaç yapımı kurmalıyım? Yada problemi bilgisayarı format atmadan bir çözüm yolumu bulmalıyım. Bu vesile ile yardımınıza ihtiyacım var. İlginize şimdiden teşekkür ederim.
Cevapla
#2
Sorun olan bilgisayarlarda referanslarınızın mevcut olup olmadığını, Microsoft Windows Common Controls'un ekli ve düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol ettiniz mi? Hazırladığınız db için hangi sürümü kullandınız, sorun yaşadığınız bilgisayarda hangi sürüm kullanılıyor TreeView Access 2010'dan sonraki sürümlerde saç baş yoldurabiliyor. Bir çok bilgi eksik sorununuz ile ilgili fikir oluşturabilmek için.
Cevapla
#3
Sayın atoykan bu sefer ki hata imagelist ile ilgili imiş. Tree View nesnesinin imagelist ile de ilgili olduğunu yeni anladım. İmagelist i silip yenisi kopyaladım düzeldi. Lakin bir çalışmada tree view varsa 5 bilgisayardan birinde programı kurarken problem çıkarıyor.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task