Skip to main content

AccessTr.neT


Treeview access runtime ile sıkıntı

Treeview access runtime ile sıkıntı

Çözüldü #1
Arkadaşlar ekte bir tablom var ve tablomu form üzerinde treeview marifetiyle dallara ayırıp gösterebiliyorum. Ve seçtiğim dallardaki ifadeleri yandaki metin kutularına yazdırabiliyorum. Ms Access kurulu olan yerde burası düzgün çalışıyor. Bu işlemi nedense Runtime da yapamıyorum. MS Access olmayan bilgisayarda bu dosyayı AccessRuntime ile açıyorum, dallarıda istediğim gibi açıp kapatabiliyorum, ancak seçtiğim daldaki ifadeyi metin kutularına yazdıramıyorum. Yani treeview ögesinin TreeView1_NodeClick olayını runtime da çalıştıramıyorum. Bu problemi nasıl halladebilirim veya treeview üzerinde seçtiğim dalları (son seçtiğimi) runtime kullanımında treeview ögesinin solyanındaki metin kutularına nasıl yazdırabilirim. İlginize şimdiden teşekkür ederim.
.rar treeview.rar (Dosya Boyutu: 93,37 KB | İndirme Sayısı: 18)
Son Düzenleme: 26/10/2013, 01:26, Düzenleyen: aliyorga.
Cevapla
#2
Olayı incelerken şunu farkettim; Windows7professional da evdeki bilgisyarımda istediğim oluyor, yani dosya runtime da da sağlıklı çalışıyor, ancak başka aynı işletim sistemi olan bilgisayarlarda dosya sağlıklı çalışmıyor. Aynı ocx leri yüklediğimi sanıyorum. Sorunu nasıl çözebilirim veya hangi ocx ler eksik olabilir.
Cevapla
#3
Bu problemi hala çözemedim. Forumforum dolaştım istediğim sonucu alamadım. Üstadlardan yardım beklemekteyim.
Cevapla
#4
Problem çözüldü. Evet windows güncelleştirmesini tam yaptım sanıyordum. Fakat eksik işlem yapmışım, yani problem windows güncelleştrimesinden kaynaklanıyormuş.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task