Skip to main content

AccessTr.neT


Tuş Kombinasyonu Kontrolü

Tuş Kombinasyonu Kontrolü

#1
Merhaba Form1 ekranda açıkken altı haneli bir sayısal klavye tuşları arka arkaya basıldığında formun bunu algılayıp msgbox yöntemi ile kullanıcıya bildirimde bulunmasını istiyorum. Bunu nasıl sağlayabilirim?

Örnek olarak form1 load sırasında "123456" tuşlarına arka arkaya basıldığında msgbox "123456" tuşlarına arka arkaya basıldı" uyarısında bulunacak. Mümkün müdür? Tavsiyeleriniz neler?
Cevapla
#2
Daha önce bir projemde bu tip bir yöntem kullanmıştım. Form ilk açıldığında basılan tuşları sayacaksınız. Her tuşa basıldığında bir değişkende bu değeri saklayın diğer bir değişkende de tuşları saklayın ve If ile kontrol edin. Eğer basılan tuş sayısı 6 ise diğer değişkendeki değeri mesaj ile gösterin.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
#3
(24/06/2017 02:21)alpeki99 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha önce bir projemde bu tip bir yöntem kullanmıştım. Form ilk açıldığında basılan tuşları sayacaksınız. Her tuşa basıldığında bir değişkende bu değeri saklayın diğer bir değişkende de tuşları saklayın ve If ile kontrol edin. Eğer basılan tuş sayısı 6 ise diğer değişkendeki değeri mesaj ile gösterin.
İlginiz için teşekkür ederim. Bu hafta ilgileneceğim. Sonucu burada paylaşacağım.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task