Skip to main content

AccessTr.neT


Üç Tane Açılır Kutudaki Kritere Bağlı Olarak Rapor Açma Yazdırma

TC Erkan Kurt
TC Erkan Kurt
5
254

Üç Tane Açılır Kutudaki Kritere Bağlı Olarak Rapor Açma Yazdırma

Çözüldü #1
3 tane açılır kutu ile filtreleme sorunumu sizin sayenizde hallettim. Şimdi de bu açılır kutulara girdiğim kritere bağlı olarak rapor almak istiyorum. Yeni sorgu oluşturup raporun kaynağına bağladım. Kutular boş iken Rapor önizlemeye tıkladığımda sadece o mahalleye ait parseller geliyor.Benim istediğim 1., 2., 3., açılan kutularda seçtiğim kriterlere göre rapor alsın. Tümü seçeneği de dahil. Rar lı dosyayı ekte gönderiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim...
.rar kadastrosonmahalle - Kopya.rar (Dosya Boyutu: 95,39 KB | İndirme Sayısı: 4)
Cevapla
#2
Sayın @TC Erkan Kurt

Sorunuz evvelce benim sorduğum ve yanıtlanmış sorunun neredeyse aynısı olduğundan ekli linkteki konuyu inceler misiniz? "Form uzerinden kriterleri girilen sorgu kriter alani bos ise herseyi sorgulasin"

Sayın @ozanakkaya Hocamızın örneği ve açıklamaları sağ olsun konuyu anlamanız açısından son derece sade ve net. Emin olun burada saygıdeğer hocalarımızdan öğrendiklerimi ücret ödeyerek aldığım kursta öğrenemedim. İnceleyip deneyin eksik yerlerinizde yardımcı olmaya çalışalım.

İyi çalışmalar diler, saygılar sunarım.

Murtaza AF
Cevapla
#3
3 tane açılır kutuya göre filtrleme yaptım zaten. Benim için sorun kutuların boş olması veya olmaması değil. Zaten bunu hiç kod yazmadan hallettim. Sorun şu ki aynı sistemi rapor alırken kullanmak istiyorum. Bu mümkün mü?
Gönderdiğim dosyayı incelerseniz ne yapmak istediğimi anlayacaksınız. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Not: Dosya mevcut olduğu için göndermiyorum.
Cevapla
#4
Sayın @TC Erkan Kurt

Konuyu incelemediğiniz aşikar zira @MURTAZAAF Beyin paylaştığı konu sizin sorunuzun cevabını içeriyor. Raporunuzun kaynağını oluşturacak sorgunun nasıl oluşturulacağına kodlamanın mantığına kadar @ozanakkaya Hocamız tarafından açıklanmış.
Bir rapor oluşturmak istiyorsunuz bunun kaynağı olarak bir sorgu oluşturmanız gerekiyor. Mevcut konuda tıpkı sizinki gibi form üzerinden seçim kriterlerine göre sorgu oluşturulması (alanın boşluğu / doluluğu / değeri vs bunlar uyarlanır) tek tek izah edilmiş. Niyetiniz öğrenmek ise konuyu inceleyin mantığını anlamaya çalışın ve uygulamayı deneyin, hatalı veya takıldığınız noktada destek isteyin. Sizin yerinize yapılmasını bekliyorsanız yanlış forumdasınız.
Cevapla
#5
Sayın Atoykan siz de benim örneğimi incelmemişsiniz veya ben sorunumu yanlış ifade ettim galiba. Benim örnekte açılır kutular boş veya değil farketmeiyor. Her türlü alt formda filtreleme yapıyor. Benim istediğim bu filtrelemeyi rapor içinde yapsın.Yani Açılır kutudaki kritere göre raporlar oluştursun.Ayrıca bu filtreleme için haftalarca uğraştım. Yani işin zor kısmını hallettim. Armut piş ağzıma düş gibi bir durum söz konusu değil. Yardımcı olmayacaksanız canınız sağ olsun... Yine de ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Cevapla
#6
(02/07/2022, 16:47)TC Erkan Kurt yazdı: Sayın Atoykan siz de benim örneğimi incelmemişsiniz veya ben sorunumu yanlış ifade ettim galiba. Benim örnekte açılır kutular boş veya değil farketmeiyor. Her türlü alt formda filtreleme yapıyor. Benim istediğim bu filtrelemeyi rapor içinde yapsın.Yani Açılır kutudaki kritere göre raporlar oluştursun.Ayrıca bu filtreleme için haftalarca uğraştım. Yani işin zor kısmını hallettim. Armut piş ağzıma düş gibi bir durum söz konusu değil. Yardımcı olmayacaksanız canınız sağ olsun... Yine de ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Anlamadığınız nedir? Bunu yapmak istiyorsanız yani = "Bir rapor oluşturacaksanız kaynağı olması gerek". Alt formda filtrelediğiniz kayıtları rapora yansıtmak için bir sorgu oluşturmanız gerek ve o haftalarca uğraştığınız filtrelemeyi sorguda haftalarca uğraşmadan yapmanız ve bunu rapor kaynağı olarak kullanmanız için gereekenleri vermişiz. Elinizde kullanma kılavuzu var ama okumaya niyetiniz yok.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task