Skip to main content

AccessTr.neT


Ufak Bir Crm Çalışması Hk.da

Ufak Bir Crm Çalışması Hk.da

Çözüldü #1
Merhaba Herkese,
Forumda yeniyim. Ama Access de çok eskiyim. Öyleki bildiklerimi unuttum Img-grin
İhtiyaç doğrultusunda CRM yazmaya karar verdim. Ana çatı hazır. Hatta bitti gibi. Sadece  bir yerde takıldım. 
Kısaca özetlemek isterim.  
- n sayıda fiyat listesi var. her fiyat listesinin kendine özel alanları ve tipi olduğundan her liste farklı bir tabloda tutuluyor. ve her ay yenilenmektedir. Listeler ana distribütörden Excel olarak gelmektedir. Kolaylık olması amacıyla listeler gelince sadece kopyala yapıştır ile tabloya yapıştırılmaktadır. listeleri birbirinden ayıran alan liste dönemidir. 
- Teklifler formunda; müşteri bilgisi ve diğer ana bilgiler seçildikten sonra ürünleri altına seçme zamanı geldiğinde, önce  hangi listeden ürün seçileceği combo box dan seçiliyor. sonra ki alanlar burada seçilen ürünün adına göre oluşturulan tablodan getirilmektedir. işte tam burayı maalesef yapamadım. 

bu konuda yardımcı olacak bir arkadaş var mı ? Birlikte şu projeyi bitirelim

Dosyanın da tamamı ektedir.

Bir ekleme yapmak isterim:
Kurguda , bu yazılımların satışını yapmaktayız. İşleri biz bulduğumuz gibi , alt bayilerden de geliyor. işi getiren bayinin de adı yazılarak takibi kolaylaştıracak bir sistem düşünüldü. ayrıca fiyat değiştiğinde hangi listeden verilmiş? eğer fiyat farkı var ise yeni teklif oluşturularak takip edilebilme özelliği kazandırılmak isteniliyor.
.rar digitolia_crm_calismasi_v1_1.rar (Dosya Boyutu: 84,85 KB | İndirme Sayısı: 9)
Son Düzenleme: 27/03/2021, 23:55, Düzenleyen: Salih Mazlum.
Cevapla
#2
sorunuza cevaben ekteki Word da açıklaması var örnek olarak alttaki linki tıklayınız
https://accesstr.net/konu-dlookup-islevi...%C5%9Flevi
.rar DLookup işlevini kullanarak.rar (Dosya Boyutu: 15,51 KB | İndirme Sayısı: 1)
Cevapla
#3
(28/03/2021, 23:55)simendifer yazdı: sorunuza cevaben ekteki Word da açıklaması var örnek olarak alttaki linki tıklayınız
https://accesstr.net/konu-dlookup-islevi...%C5%9Flevi
çok teşekkürler. güzel bi kaynak belirtmişsiniz. epeyce uğraştım ama nafile. bir data getiremedim. ilave bilgi diye bir görsel ekledim yazıma. tekrar bir destek rica ediyorum.

[Resim: do.php?img=11088]
Cevapla
Çözüldü #4
Eklediğiniz uygulamadaki alt formda Liste Adı isimli açılan kutudan yapılan seçime göre diğer açılan kutuların satır kaynağındaki tabloların değişmesi gerekli, ancak adobe tablosundaki Part Number alanı Auto Desk tablosunda yok. Hangi tablodaki hangi alanın stok kodu veya ürün olduğu belli değil.

Sadece liste adı, dönem ve stok kodu açılan kutuları için düzenleme yaptım, resimdeki diğer miktar, liste fiyatı gibi alanlara nereden veri çekileceğini anlamadığım için ekleme yapamadım.
.rar digitolia_crm_calismasi_v1_1_sld.rar (Dosya Boyutu: 87,97 KB | İndirme Sayısı: 1)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da