Skip to main content

AccessTr.neT


VB + Access Kullanarak Program Yazma

VB + Access Kullanarak Program Yazma

Çözüldü #1
Merhabalar,

VB ve Access'de çok yeniyim. Bir kaç kişi yardımıyla ekte yer alan programı yaptım. Fakat arkadaşların yoğun iş temposu nedeniyle program yazmakta yarım kaldık. Bana öğrettikleri ve anlatıkları doğrultusunda programı sonlandıramadım. Programın sorunsuz çalışması için yapmam gereken adımları basamak basamak ayrıntılı bir biçimde anlatırsanız çok sevinirim. Şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim (:
Ek Dosyalar
a1.rar(475.57 KB)
Cevapla
Çözüldü #2
Yapmış olduğunuz proje Visual Basic 6 değil Vb.Net ile yapılmış yanlış kategoriye açmışsınız konunuzu.

Formlara isim verirken Form1, Form2, ... , Form8 diye isimler verilmez. Her form ne işe yarıyorsa onunla ilgili isim verilir. Form1 değil frm_giris_kontrol denilebilir mesela

İstediğiniz şekilde basamak basamak ayrıntılı anlatmak mümkün değil. Siz ne probleminiz varsa sorunuzu açıkça sorarsanız daha iyi yardım alırsınız.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
Çözüldü #3
alpeki99 ilgin ve alakan için teşekkür ederim. Yukarıdaki ilk mesajımda da söylediğim gibi daha çok yeniyim. Sizin dediğiniz gibi form1 yapmamam gerektiği konusunda bi bilgi verilmedi bana bu sekilde de olur denilmişti. Programın Tam olarak çalışması için Kaydet Butonlarının access'e bağlanması, arama botunun çalışması ve form7 deki yazdır komutunu ayarlamak.
Cevapla
Çözüldü #4
mr ibo halen gerekli mi bunlar sorunu halletiniz mi ?
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da