Skip to main content

AccessTr.neT


Vb.net Exe’sine Access Gömme?

Vb.net Exe’sine Access Gömme?

Çözüldü #1
Herkese kolay gelsin. Benim bir sorum olucaktı. Ben VB.Net ile bir program hazırlamak istiyorum fakat şöyle bir sıkıntı ile karşılaşıyorum. Kendi bilgisayarımda hazırladığım exe dosyasını kullanırken veri deposu olarak ayarladığım Access dosyasını kullanabiliyorum sıkıntı yaşamadan fakat Vb.Net ile hazırladığım exe’i başka bir bilgisayarda kullanmaya çalışınca veri deposu olarak hazırlamış olduğum accces dosyasını bulamadığı için hata veriyor. Benim şimdi sormak ve öğrenmek istediğim şey hazırlamış olduğum access dosyamı VB.NeT ile hazırladığım programımın içerisine koyarak diğer bilgisayarlarda exe olarak çalıştırıldığında access dosyasını belirlediğim yere çıkartıp veri deposu olarak onu kullanmasını nasıl sağlayabilirim. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.
Cevapla
#2
Merhaba.
Setup yaparak denediniz mi?
Cevapla
#3
(29/05/2021, 20:35)feraz yazdı: Merhaba.
Setup yaparak denediniz mi?


sıkıntı orda işte malesef kurumsal bilgisayarlar olduğu için setup yapma yetkisi bizde yok malesef bilgi işlemcilerde mevcut ondan dolayı direk exe olarak bilgisayara alarak programları kullanabiliyoruz ister istemez Access dosyasını exe içine koymam gerekli ondan dolayı yardım istedim sizlerden
Cevapla
#4
Vb.nette zaten klasör yolunu bulma kodu vardır.Bir klasöre Access ve vb.net dosyalarını atarsanız ordan Access yolunu otomatik buldurur kod.Yani yanılmıyorsm debug klasörüne atmaya gerek yok accessi.
Cevapla
#5
(29/05/2021, 21:29)feraz yazdı: Vb.nette zaten klasör yolunu bulma kodu vardır.Bir klasöre Access ve vb.net dosyalarını atarsanız ordan Access yolunu otomatik buldurur kod.Yani yanılmıyorsm debug klasörüne atmaya gerek yok accessi.
Atmak istersek peki hocam nasıl yaparız onu yardımcı olabilirmisiniz
Cevapla
#6
Vb.net kurarsam örnek atarim abey.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da