Skip to main content

AccessTr.neT


Vba Bir Kullanıcı Bir Veri Girdiğinde Bildirim Alma

Vba Bir Kullanıcı Bir Veri Girdiğinde Bildirim Alma

Çözüldü #1
Program Kapalı Başka Bir Kullanıcı Veri Girdiğinde sitedeki gibi çana bildirim olarak düşmesini sağlamayı nasıl yaparız.
Cevapla
#2
program kapalıysa öyle bir şey mümkün mü sanmıyorum, program açık ama  sistem tepsisine küçülüyorsa olabilir.
Cevapla
#3
dediğinizden anlamadım ama program kapalı ve programa girdiğimde en son kim girmiş ne değişiklik yapmış bunu sadece müdürün görmesini istiyorum
Cevapla
#4
(23/08/2020, 20:36)merttr07 yazdı: dediğinizden anlamadım ama program kapalı ve programa girdiğimde en son kim girmiş ne değişiklik yapmış bunu sadece müdürün görmesini istiyorum
yalniz bu söylediğinizle ilk mesaj ne kadar örtüşüyor? Ilk mesajda istediğiniz haliyle sorunuzu çözmek için araştırma yapmaya 2 - 3 saatimi harcadım. Sorularınız çözmek için kendi zamanımızdan çalıp burada soruları çözmeye harcıyoruz ve siz birden bambaşka birşey istediğinizi söylüyorsunuz lütfen biraz daha emeğimize saygı gösterip sorularınız açık ve net sorun gerekiyorsa örnek çalışmanızı ekleyin.
Cevapla
#5
İlk sorun ile uzaklığı yok aslında yani bildirim olarak değişiklikler görülecek örnek müdürüm program kapalı açtım kim ne ver girmiş bildirim olarak görünecek. Diğer verileri giren aynı kişilerde görebilir aynı verileri girmemesi için. Ama sadece müdür bütün veri girişlerini görücek. Diğer parametreleri giren ve sorumlusu olan kişiler o parametreleri görmesini istiyorum veri girişlerini takip etmeleri açısından zamanınızdan çalmadım ama eğer ki çaldıysam özür dilerim. 3 tablo var müdür bu üç tablonun da girilen verilerden haberdar olacak program kapalı açtığında bilirim sekmesinde görücek. Parametrelerden sorumlu olan personeller ise kendi sorumlu olduğu parametrelerde bildirim alacak.
Cevapla
#6
(23/08/2020, 21:07)merttr07 yazdı: İlk sorun ile uzaklığı yok aslında yani bildirim olarak değişiklikler görülecek örnek müdürüm program kapalı açtım kim ne ver girmiş bildirim olarak görünecek. Diğer verileri giren aynı kişilerde görebilir aynı verileri girmemesi için. Ama sadece müdür bütün veri girişlerini görücek. Diğer parametreleri giren ve sorumlusu olan kişiler o parametreleri görmesini istiyorum veri girişlerini takip etmeleri açısından zamanınızdan çalmadım ama eğer ki çaldıysam özür dilerim. 3 tablo var müdür bu üç tablonun da girilen verilerden haberdar olacak program kapalı açtığında bilirim sekmesinde görücek. Parametrelerden sorumlu olan personeller ise kendi sorumlu olduğu parametrelerde bildirim alacak.
o zaman keske bu aciklamayi ilk mesajinizda yapsaydiniz. Siz aksini idda etsenizde 2 si için izlenecek yolun birbiriyle ilişkisi yok.
Bu haliyle çözülebilmesi için ayrı bir tablo oluşturup diğer tablolarda yapılacak ekleme, silme yada degisikligin kaydedildiği tablo oluşturup yapılan eylemlerin kaydedildiği butona bunları tabloya ekleyecek bir kod da eklemelisiniz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task