Skip to main content

AccessTr.neT


Vcard Düzenlemesi

access acemisi
access acemisi
12
923

Vcard Düzenlemesi

Çözüldü #1
tbl_kisilerde secenek_bir secenek_iki ve secenek_uc alanı var. frm_personelbilgiformu formunda bu üç alana ait değerleri , Secenekler1_2_3_ Gmaile gönderim butonu ile tek seferde vcf dosyasına göndermek istiyorum. Bir üstteki butonda tek tek seçilerek gönderme yerine Secenekler1_2_3_ Gmaile gönderim
butonu ile işi kolaylaştırmak istiyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum saygılar

[Resim: do.php?img=16004]
.rar secenek.rar (Dosya Boyutu: 55,45 KB | İndirme Sayısı: 3)
Cevapla
#2
Yaptığınızı ve yapmak istediğinizi zerre anladıysam ne olayım.
Cevapla
#3
Sn atoykan
Yapmak istediğimi zannedersem tam anlatamadım. Haklısız. İstediğimi biraz daha basitleştirerek yeni dosyayla birlikte gönderiyorum.
grup tablosundaki grupadi alan adlarının , tamamını gmail kişiler bölümündeki etikette  yer almasını istiyorum Örnek grupadi Arkadaş,Aile,Öğrenci,Diğer şekliyle ...
frm_personelbilgiformu formunda bu işlemi yapabilmem için önce seçeneklerden arkadaş seçip ,tüm kayıtlar vcard tıklamam gerekiyor.Bu durumda , gamaile gönderilmek üzere ,sadece arkadaş etiketlerini içeren dosya hazırlanıyor.
Tekrar Aile seçeneğini seçip tüm kayıtlar tıkladığımda sadece aile etiketini içeren kayıt dosyası hazırlanıyor.
Böylece yapacağım işlem tekrarı oluyor.

  grupadi alanındaki isimlerin gmailde,  tek işlemle çözümünü istedim
secenek2 dosyası ektedir saygılar
[Resim: do.php?img=16006]
[Resim: do.php?img=16007]
.rar secenek2.rar (Dosya Boyutu: 63,25 KB | İndirme Sayısı: 10)
Son Düzenleme: 11/01/2024, 11:55, Düzenleyen: access acemisi.
Cevapla
#4
Formunuza örneğin tüm grupları seçecek checkbox gibi bir denetim ekleyin ve grup tablonuzun ilk ve son idsini for - next döngüsünde i değişkeni için kullanıp (i=ilk_id to son_id gibi) her seçeneğe göre döngüyle vcardınızı oluşturun. Örneğinizdeki kodlar size ait ise bu kadar basit bir çözümü nasıl düşünemiyorsunuz şaşırıyorum bazen gerçekten.
Cevapla
#5
(22/01/2024, 17:33)atoykan yazdı: kodlar size ait ise
Sn atoykan kodlar bana ait değil..Doğrusu sizin tarif ettiğinizi yapabilecek bilgim yok saygılar
Cevapla
#6
Temel kod beceriniz yoksa önce bu alanda biraz çalışın lütfen, çok zor değil. Nasıl ki "bisiklete binmeyi biliyorum hadi şu uçağı havalandırayım" demek akıl karı değilse, bilmediğiniz bir işi geliştirmeye çalışmak da o kadar akıl karı değil. Örneğinizdeki kodlar orta seviye, bahsettiğim çözüm ise temel düzeyde. Hiçbirimiz yazılımcı olarak doğmadık ya da kodlama özel bir zümrenin sahip olduğu yetenek değil. Biraz zaman ayırmakla öğrenebileceğiniz basit işlemler bunlar, öncelikle buna zaman ayırın, sonra geliştirmeye bakarsınız.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task