Skip to main content

AccessTr.neT


Veri Aktarımı İle İlgili Detay Yardım Talebim

Veri Aktarımı İle İlgili Detay Yardım Talebim

Çözüldü #1
Öncelikle bu değerli paylaşımlarınız beni ciddi anlamda Access i öğrenmem gerektiği ile ilgili heyecanlandırdı . kısmen exel bilmekteyim

Sizlerden Ekte Sunduğum Bir Dosyam var Bu dosyanın içindee 2500 den fazla müşterinin bilgi bakiye borç zaman gibi sütünları var.

bu klasör her hafta değişmektedir . ben nasıl yapar ne ederimde bunu hem şık bi tasarım hemde mükemmel KEsin sonuçlara ulaşarak yapabilirim 

şimdiden Teşekkürederim
.rar Yardım.rar (Dosya Boyutu: 7,09 KB | İndirme Sayısı: 6)
Cevapla
#2
Merhaba sn orkunsalih
Açıklamalarınız biraz yetersiz kalmış, ama gördüğüm kadarıyla 4-5 tane ilişkili tabloyla güzel bir Access programı oluşturulabilir.
Tasarım yapılabilmesi için biraz daha detaylı açıklamaların olması gerekir.
Cevapla
#3
KLASÖRÜN İÇİNE DİLİM DÖNMDÜĞÜ KADAR ANLATTIM DURUMU İLGİLENİRSENİZ SEVİNİRİM
.rar Yardım22.rar (Dosya Boyutu: 7,96 KB | İndirme Sayısı: 5)
Cevapla
#4
Merhaba Sayın @orkunsalih

Access ile ilgili bilginiz yoksa öncelikle dersler bölümümüzü inceleyerek çalışmaya başlamalısınız. Excel ve Access görüntü olarak birbirlerine benziyor olsalar da tamamen farklıdırlar. Excel, elektronik tablolar oluşturmak, verileri düzenlemek, hesaplamalar yapmak ve grafikler oluşturmak için kullanılır. Görece küçük ve orta ölçekli veri setlerini yönetmek için uygundur. Access ise ilişkisel bir veritabanıdır. Excele benzer gördüğünüz tablolar verilerin saklandığı yapılardır ancak üzerinde Excel gibi işlem yapılmaz, verileri birbirileri ile olan ilişkiler çerçevesinde gruplar halinde saklamaya yararlar ve işlemler formlar, sorgular, raporlar aracılığı ile yapılır.
Öncelikle Access ile ilgili temel bilgileri -tablolar, alanlar, ilişkiler, sorgular ve formlar- öğrenmeli ondan sonra bir uygulama geliştirmeyi planlamalısınız. Bizim amacımız sizlerin öğrenmesi noktasında sorularınıza cevap vermeye, çalışmalarınızda takıldığınız noktalarda destek vermeye çalışmak olup zaman zaman kod desteği, zaman zaman fikir beyanı gibi yol gösterici olmaktan öteye değildir. Sayın @onur_can iyi niyetle size fikir vermesi açısından görüşlerini paylaşmış ancak bir noktanın tekrar altını çizeyim biz sizler adına bir uygulama geliştirmiyoruz. Çalışmayı sizin yapmanız takıldığınız hususlarda yardım talep etmeniz gerekiyor. Başta da belittiğim üzere öncelikle Accessin temellerini öğrenmeye odaklanın ardından basit uygulamalar ile pratiğe geçirmeye çalışın. Bu hususlarda desteğe ihtiyaç duyduğunuzda elimizden geldiğince yardımcı oluruz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task