Skip to main content

AccessTr.neT


Veri Sayfası görünümünde sürekli form

Veri Sayfası görünümünde sürekli form

Çözüldü #1
Merhaba Arkadaşlar
Ekte göreceğiniz veirtabanı dosyamda kambiyoformda , giden_adet formu, hem veri sayfası sistemiyle verileri alt alta atmak süretiyle gösteriyor hem de tasarım şekli normal form görünümünde. Bu dosya bana hazır geldiği ve üzerinde düzenleme yaptığım için nasıl oluşturulduğunu bilmiyorum. Aynısını kopyalamadan, nasıl yapabilirim çözemedim, sürekli form olarak görünüyor detaylarında fakat sürekli form eklediğimde bu şekilde veri kaydetmiyor. Her kayda ayrı gösteriyor.

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
.rar ACCESS 20111.rar (Dosya Boyutu: 383,49 KB | İndirme Sayısı: 45)
Cevapla
Çözüldü #2
Resimdede göreceğiniz üzere eğer sadece tek form olarak yani veriler alt alta gelmeden göstermek istiyorsanız tek formu seçin ve biçim özelliklerinden form görünümüne izin veri seçin.Eğer sürekli form görünümünde görmek isterseniz varsayılan görünümü sürekli form yapın ve veri sayfası görünümünü "evet" olarak değiştirin.Diğerlerini "hayır" olarak değiştirin
GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !
Cevapla
Çözüldü #3
malesef dediğiniz başka formlarda başarılı olmuyor. Zaten giden adet formunda sürekli form seçili diğer hepsi evet, form görünümü hayır şeklinde seçilmiş. Aynısını başka forumlarda denedim , kattiyen varsayılan görünümü "veri sayfası görünümü" yapmadan kayıtlar aşağı doğru sıralanmıyor. (ayrıca sizin söylediğinizi de denedim tabiki öncelikle , "varsayılan görünümü sürekli form yapıp veri sayfası görünümünü evet işaretleyip diğerlerini hayır yapmayı" fakat o da işe yaramadı.
Cevapla
Çözüldü #4
Form oluşturup Varsayılan Görünümü "Sürekli Form" olarak değiştirip metin kutularını ayrıntı bölümüne yan yana, metin kutularına ait etiketleri Form Üstbilgisi bölümüne eklersen Veri sayfası görünümündeki gibi alt alta görünür.

[Resim: do.php?img=3924]
"Boş Örnek Eklerim, Yapıp Verirler" demeyin, örneğinizi hazırlayın.
Komplike kod talebiniz var ise İletişim bağlantısından bize ulaşın. 
Cebelleşmezsen Öğrenemezsin. 
Cevapla
Çözüldü #5
çok teşekkürler,sorunum çözüldü.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da