Skip to main content

AccessTr.neT


visual basicte yapılan makroya kullanım süresi kodu

visual basicte yapılan makroya kullanım süresi kodu

Çözüldü #1
arkadaşlar merhaba ben visual basic application (coreldrawda makro yazım programı)coreldraw altında bir makro yazdım,bu  makronun kullanım süresi olmasını istiyorum,kullanım süresi belirleyeceğim kodların ne olduğunu bilemiyorum;bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum ya da bu konuların olduğu bölüm linki verilerse buradan sonuç almak için uğraşmak istiyorum saygılar
Cevapla
#2
Kullanım süresinden kasıt nedir biraz daha ayrıntı verirseniz iyi olur. Eklediğiniz kodları lisanslamak mı istiyorsunuz yoksa belli bir saniye süresince işlem yaptırmak mı istiyorsunuz?
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
#3
lisanslamak istiyorum,yani bir nevi deneme sürümü veya süreli kullanım yapılmasını istiyorum,yani makroyu verdiğim kişi 1 yıl kullanabilecek uzatmak istediğnde benden izin alacak,1 yıl dolduğunda kullanım süresi dolmuştur uyarısı verecek ve kullanılamaz hale gelecek,kullanan kişi benimle irtibata geçip kullanım süresini uzatabilecek
Son Düzenleme: 29/11/2015, 02:43, Düzenleyen: edipsoylu.
Cevapla
#4
Corelde Vba kullanılabildiğini biliyorum ama nasıl işlediğini bilmiyorum. Mesela Access veya Excel ile Vba penceresi şifrelenebiliyor. Kullanıcı kolay kolay giremiyor Vba penceresine. Sizin makro için Vba penceresine girişe engel koyabilme imkanınız varsa çözüm kolay ama yoksa lisanslama olayının esprisi kalmaz.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
#5
(29/11/2015, 02:52)alpeki99 yazdı: Corelde Vba kullanılabildiğini biliyorum ama nasıl işlediğini bilmiyorum. Mesela Access veya Excel ile Vba penceresi şifrelenebiliyor. Kullanıcı kolay kolay giremiyor Vba penceresine. Sizin makro için Vba penceresine girişe engel koyabilme imkanınız varsa çözüm kolay ama yoksa lisanslama olayının esprisi kalmaz.

O konuda problem yok Vba şifresi  koyuyorum aynı mantık corel Vba da da var kodlara ulaşılamaz tabi kırmaları gerekir o kadarını yapmak için uğraşırlar mı bilemiyorum kıran olursada yapacak bir şey yok hatta bununla ilgili programlar var sanıyorum ama o kadarına yapacak birşey yok benim istediğim kullanma süresi için kod ve onu diğer kodların içine nasıl ekleyeceğim,siz bu kodu verirseniz  makroda tarih koyarak deneyip görmek isterim,aslında Vba biliyorsanız çok işlevsel makrolar yapıp satabilirsiniz corel'in kendi iç kodları var dersem bende çok doğru birşey söylemiş olur muyum bilmiyorum ama renk modlarının değişimi örnek fotoğrafın cmyk dan rgb ye grayscale ye çevrilmesi ,yazıların convertlenmesi,lens effectlerin fotoğraflaştırılması powerclip içindeki nesnelerin cmyk dan rgb ye çevrilmesi nesnelerin hizalanması aralıklarının ayarlanması veya montaj makrosu gibi bir arkadaş yapmıştı çok güzel bir makroydu biraz corelin içine girerseniz ve Vba yı da biliyorsanız yapabilirsiniz ve çok yararlı makrolar yapabilirsiniz örneğin corel x7 de çalışabilecek montaj makrosu gibi benim o kadar bilgim yok,bilgisayarınıza bir corel x7 kurun alt f11 basın visual basic içine geçin ama önce corelde makro yapımı diye google yazarsanız ön bilgi videolarını bulursunuz bir ara ben corel forumunda anlatmıştım resimli birçok arkadaş anlattı dedim ya ben oldukça acemiyim kodlar konusunda ama corel konusunda tecrübem var az da olsa şimdiden kolaylıklar diliyorum
Son Düzenleme: 29/11/2015, 14:04, Düzenleyen: edipsoylu.
Cevapla
#6
Corel ile yılda bir kere işim oluyor o kadar Img-grin Mümkün mertebe grafik işine yaklaşmıyorum çünkü hiç sevmiyorum. Elimde yeterince iş olduğundan dolayı corel için Vba yazmam zor olur ancak size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Sıkıntı yazılan kodların Corel içinde nasıl etkileşime girdiğini bilmememiz. Dediğiniz gibi ancak kurup denemek ile mümkün olur o işide kaç kişi yapar bilemiyorum.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da