Skip to main content

AccessTr.neT


Web Sİte Bilgilerini Access'ten Otomatik Girmek

Web Sİte Bilgilerini Access'ten Otomatik Girmek

Çözüldü #1
Merhaba;

Devamlı giriş yaptığım https://iris.digiturk.com.tr/ web adresinde kullanıcı adı ve şifremi bir yere kaydedip Access üzerinden tek tuşla giriş yapabilirmiyim??
Cevapla
Çözüldü #2
Access browser üzerinden denemek lazım. Ama asıl o işi yapmak için script yazılması gerekiyor. Makro yazmayı destekleyen autohotkey programını deneyin. İşinizi görecektir. Kullanımı da kolaydır. Kayıt düğmesine basıyorsunuz, Program fareyle yaptıklarınızı ekran üzerindeki koordinatları da kaydederek kayıt yapıyor. Girdiğiniz tuşları da yazıyor. Böylece oluşturduğunuz makroyu exe olarak da kaydedebiliyorsunuz. Sonra çalıştırınca sizin yaptıklarınızın aynısını yapıyor, siz seyrediyorsunuz. İstediğiniz noktada devreye girerek diğer işlemleri siz yaparsınız. Sanırım sizin amacınız sadece şifreleri yazmak. Ondan sonra explorer ile olan işlemlerinizi yaparsınız.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #3
Anlaşılmıştır. Teşekkürler..
Cevapla
Çözüldü #4
Merhabalar;

https://iris.digiturk.com.tr/ adında sürekli olarak bağlandığımız bir site var her defasında kullanıcı adı ve şifre girmem gerekiyor bunu accesste bir tuşla kullanıcı ve paraloyı nasıl post ederim.
Cevapla
Çözüldü #5
sn hyavuz, aynı soruyu daha öncede sorduğunuz için her iki konuyu birleştirdim.

aşağıya eklediğim uygulamayı inceleyiniz.
.rar sled_digi.rar (Dosya Boyutu: 29,79 KB | İndirme Sayısı: 85)
Cevapla
Çözüldü #6
sledgeab Ustam yanıtın için çok teşekkür ederim peki sayfayı form üzerinde değilde direkt olarak internet explorer sayfasından açabilirmiyiz. Yani kullanıcı adı ve şifre formda olacak login tuşuna baştığımda internet explorerda açılacak.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task