Skip to main content

AccessTr.neT


Win7&Office10 access i açarken hata mesajı veriyor

Win7&Office10 access i açarken hata mesajı veriyor

Çözüldü #1
Herkese merhaba,
Evimde XP & Ofis2003 de yapmış olduğum programı iş yerinde kullanıyordum. Yakın zamanda bilgisayarlar değişip ve Win7 & ofis2010 geçildi. Bu geçişten sonra Access programını açamıyorum ve aşağıdaki hatayı veriyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

[Resim: do.php?img=4353]
oguzgon, 05-01-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla
#2
İşletim sistemi ve/veya ofis programının birisinin dili İngilizce'mi?
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
#3
Access programını değilde Access ile yapılmış bir projeyi açamıyorsunuzdur..

Bu da Sn.alpeki99'nin belirtmiş olduğu gibi projede bulunan form-tablo gibi unsurlarda Türkçe karakterler içeren alanların olmasından kaynaklanıyor olabilir.

İşletim sisteminizin tüm ayarlarını Türkçe olarak ayarlayıp yine Office10'u Türkçe hale getirerek sorununuzu çözebilirsiniz..

Yada daha zahmetli olarak projenizdeki tüm formları yeniden oluşturup, formlarınızda ve tablolarınızdaki tüm Türkçe karakterli unsurları değiştirmeniz gerekecektir.
[Resim: 149696E4D1FD5E63DB592BDF126248CE.png]
Cevapla
#4
benimde başımdan böyle bir olay geçmişti sorunu çözdük mehmet demiral hocanın sayesinde sorunun çözümü şöyle
form üzerinde bir tane metin kutusu vardı özelliği not olarak ayarlamıştık adı acıklama idi böyle olunca hata verdi ama txtacıklama olarak metin kutusunun adını formda değiştirdik sorun düzeldi tablodaki adı acıklama ,denetim kaynağındaki adı acıklama
sizde de böyle bir durum olabilir inceleyiniz
Son Düzenleme: 01/06/2014, 20:03, Düzenleyen: simendifer.
Cevapla
#5
İlginiz için teşekkür ederim. Bilgisayarlar değişmeden önce XP ve ofis 2003 kullanıyorduk, dilleri İngilizceydi ve muhtemelen türkçe karakter vardır. Türkçe karakterleri düzeltip deneyeceğim. Bu arada ofisi türkçe yapmam imkansız.
oguzgon, 05-01-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Son Düzenleme: 01/06/2014, 20:56, Düzenleyen: oguzgon.
Cevapla
#6
Merhaba, ekteki ayarı türkçe yaptıktan sonra proje açılmaya başladı fakat bu seferde bazı rapor sayfalarında problem çıktığını gördüm. Raporlar arasındaki farklara baktığımda bir anormallik göremedim. Hatta problemsiz çalışan raporu kopyaladım ve açılmayan rapor adı ile açmaya çalıştım fakat yine açılmadı.

[Resim: do.php?img=4391]
oguzgon, 05-01-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da