Skip to main content

AccessTr.neT


Yapması Gereken İş İle Yaptığı İşi Hesaplama Ve Kalanı Bulma

Yapması Gereken İş İle Yaptığı İşi Hesaplama Ve Kalanı Bulma

Çözüldü #1
Arkadaşlar ekte gönderdiğim örnekte iki sorgu yaptım. Birinde yine üstatların örneklerinden yararlanarak hafta içini hesaplayıp yapması gereken iş sayısını hesaplıyoruz.(Hesaplama 1 gün için 3 iş yapması gerekiyor ve eğer yapan kişi o ay içinde 5 gün izin aldıysa yapması gereken iş buna göre hesaplıyor. Buraya kadar tamam) Başka bir sorguda da yaptığı işleri toplamını aldırıyorum(Yaptigi sorgu) Fakat bu iki sorguyu bir araya getirip kalanı hesaplatamadım. Aylara göre kişilerin yapması gereken iş ile yaptığı işi çıkarıp kalanı nasıl yapabilirim. Aynı formda gösterebilirim. Aylara göre olması lazım.Acaba bağlantılarda mı hata yaptım anlıyamadım. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Not: İzin girilmemiş ise gün sayısıyla 3 çarpması ve yapması gerekende gözükmesi lazım. Görünmediği için ben sürekli izinlere sıfır yazıyorum. Bunun kolayı var mı?
.rar KADSH_Protez_Takip.rar (Dosya Boyutu: 89,57 KB | İndirme Sayısı: 3)
Son Düzenleme: 01/03/2018, 12:35, Düzenleyen: hegu.
Cevapla
#2
(01/03/2018 11:57)hegu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar ekte gönderdiğim örnekte iki sorgu yaptım. Birinde yine üstatların örneklerinden yararlanarak hafta içini hesaplayıp yapması gereken iş sayısını hesaplıyoruz.(Hesaplama 1 gün için 3 iş yapması gerekiyor ve eğer yapan kişi o ay içinde 5 gün izin aldıysa yapması gereken iş buna göre hesaplıyor. Buraya kadar tamam) Başka bir sorguda da yaptığı işleri toplamını aldırıyorum(Yaptigi sorgu) Fakat bu iki sorguyu bir araya getirip kalanı hesaplatamadım. Aylara göre kişilerin yapması gereken iş ile yaptığı işi çıkarıp kalanı nasıl yapabilirim. Aynı formda gösterebilirim. Aylara göre olması lazım.Acaba bağlantılarda mı hata yaptım anlıyamadım. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Ekli uygulamadaki srg_hesap isimli sorguyu inceleyiniz.

(01/03/2018 11:57)hegu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Not: İzin girilmemiş ise gün sayısıyla 3 çarpması ve yapması gerekende gözükmesi lazım. Görünmediği için ben sürekli izinlere sıfır yazıyorum. Bunun kolayı var mı?
Yeni konu açınız.
.rar KADSH_Protez_Takip_sld.rar (Dosya Boyutu: 72,14 KB | İndirme Sayısı: 3)
Cevapla
#3
Sayın Ozanakkaya hocam emeğinize sağlık
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da