Skip to main content

AccessTr.neT


Yıl Fonksiyonu

Yıl Fonksiyonu

Çözüldü #1
iyi günler

FRMGIDENEVRAK formunda YIL metin kutusunun denetim kaynağını =Year(Now()) olarak ayarladım.Yıl otomatik olarak geliyor, yanındaki SAYI kısmına sadece sayıyı yazıyorum...Buraya kadar tamam, ancak yıl tabloya kayıt olmuyor, tabloda o alan boş atıyor..TBL= GIDENEVRAK.

Tabloya nasıl kayıt ettirebiliriz yıl'ı

Tşk.
.rar yıl fonksiyonu.rar (Dosya Boyutu: 67,01 KB | İndirme Sayısı: 5)
"Her tercih, bir vazgeçiştir"

Cevapla
Çözüldü #2
Sayın Yorum70;
yıl metin kutusunun denetim kaynağını tablodaki yıl alanı olarak seçmesseniz tabloya kayıt etmeyecektir.Siz yıl kısmının otomatik gelmesini istiyorsanız varsayılan değere "=Year(Now())" yazmalısınız.Küçük bi hata yapmışsınız.
Resmi inceleyiniz.
GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !
Cevapla
Çözüldü #3
Sn.Coşkun0559, aslında ilk önce öyle yaptım ve form görünümüne geçince yıl boş geldi, panikledim..Sizin yorumunuzdan sonra, Yeni ekle komutuyla 2013 ü gördüm, tabloya kayıt oldu..Teşekkür ediyorum, sorun çözülmüştür.
"Her tercih, bir vazgeçiştir"

Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da