Skip to main content

AccessTr.neT


Yinelenen Değer ve İlişki Sorunu

Yinelenen Değer ve İlişki Sorunu

Çözüldü #1
Merhabalar,
Şöyle bir sıkıntım var ekteki dosyada Daire ekliyorum Kapı No alanı yinelenen değer var olarak yaptım çünkü farklı bloklarda aynı katlar var eklerkende Dlookup ile kontrol edip kaydediyorum fakat sıkıntı bu Kapi No alanını Banka tablosundada kullanıyorum arama sihirbazı ile ben Daireyi güncellerken Kapı No'yu değiştirince öteki tablonunda güncellenmesi gerekli fakat ilişkilendirmede tutarlılığa zorla dedediğimde yinelenen değer hatası veriyor yani bire bir ilişki yapmıyor bire çok istiyor bunu nasıl çözebilirim ?
.rar vtproje2.rar (Dosya Boyutu: 90,39 KB | İndirme Sayısı: 3)
Cevapla
Çözüldü #2
tbBanka tablosunda kapıno alanının data type "Sayı" yapıp ilişkilendirmeyi yeniden yapılandırsanız. Bir çözüm olur mu ? Yoksa ben sorunuzu yanlış mı anladım ?
[Resim: 149696E4D1FD5E63DB592BDF126248CE.png]
Cevapla
Çözüldü #3
Sayı yaptığım fakat ilişkide Bilgi Tutarlılığına Zorla,Art Arda Güncelleştir ve Sili tiklediğimde İlişki, aynı sayıda alanda ve aynı veri türünde olmalıdır. hatası veriyor.

Sorun burada Bilgi Tutarlılığına Zorla,Art Arda Güncelleştir ve Sili ilişki yaparken yapmıyor normalde bende kısa metinde de Yinelenen Değer hatası var veriyor ama o alanın yinelenmesi lazım
Cevapla
Çözüldü #4
Bende o dediğiniz oluyor sanki..
.rar vtproje2.rar (Dosya Boyutu: 46,16 KB | İndirme Sayısı: 4)
[Resim: 149696E4D1FD5E63DB592BDF126248CE.png]
Cevapla
Çözüldü #5
yalnız siz ID'yi KapiNo'ya ilişkilendirmişsiniz öyle olmuyacak tbDairelerdeki KapiNo tbBankadaki KapiNo ile ilişkilendirilcek.
Cevapla
Çözüldü #6
(03/05/2014 19:06)redali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arama sihirbazı ile ben Daireyi güncellerken Kapı No'yu değiştirince öteki tablonunda güncellenmesi gerekli
`
Daireyi nasıl güncellediğinizi anlamadım, gönderdiğiniz uygulamadaki formda sadece yenikayıt yapılıyor.
"Boş Örnek Eklerim, Yapıp Verirler" demeyin, örneğinizi hazırlayın.
Komplike kod talebiniz var ise İletişim bağlantısından bize ulaşın. 
Cebelleşmezsen Öğrenemezsin. 
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da