Skip to main content

AccessTr.neT

Sorgudan Çıkan Sonucu Eğer İle Kontrol Etmek İçin Yardım.

Sorgudan Çıkan Sonucu Eğer İle Kontrol Etmek İçin Yardım.

Çalışmanızın yarısı var yarısı yok, Kesilmis Ekle Formu diye bir form yok db var içinde ArabaNoEtiketi, KesilmislerFrom adında formlarınız var. Arkadaşlar çalışmanızın mantığını kafanızdan geçenleri, neyi nasıl kurguladığınızı biz bilemeyiz sorularınızı daha açık ve doğru ifadelerle, mantığını anlamak için bulmaca çözer gibi orası mı burası mı uğraşmak zorunda olmayacağımız şekilde iletirseniz hem sizler, hem bizler zaman kazanmış ve doğru yanıta ulaşmış oluruz. Olmayan zamanımızda uygulamaları analiz etmek gibi bir şansımız yok.

Şayet yapmak istediğiniz ArabaNoEtiketi'nde Metin0 textboxına yazdığınız numaranın ArabaNolar tablosunda kayıtlı olup olmadığını denetlemek istiyorsanız textboxın güncelleştirme sonrası olayına
    If Dlookup ("ArabaNolar", "arabanolar", "arabanolar='" & Metin0 & "'") = True Then
        Exit Sub
    Else
        MsgBox "Geçerli Araba No Giriniz", vbCritical + vbOKOnly, "ARABA NO HATALI"
    End If
kodunu eklerseniz textboxa yazdığınız numara listede mevcut ise işlem yapmaz, yok ise uyarı verir. Textboxınızın denetim kaynağını da kontrol edin, uygulamanızda başvurduğu bir alan görmedim ve Yapılmaması Gereken Ölümcül Hatalar başlıklı konuyu mutlaka inceleyin. İster Access ister başka bir uygulama fark etmeksizin hem tablo, hem alan, hem denetim adları aynı olmaz, aynı adları verecekseniz dahi bir prefix kullanır örneğin tabloları tbl, sorguları qry, formları frm gibi prefixlerden sonra isimlendirirsiniz.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Re: Sorgudan Çıkan Sonucu Eğer İle Kontrol Etmek İçin Yardım. - Yazar: atoykan - 22/02/2024, 03:43
Task