Skip to main content

AccessTr.neT

vba içinden sorgu çalıştırırken hata alıyorum.

vba içinden sorgu çalıştırırken hata alıyorum.

Çözüldü #4
Referanslara "Microsoft Activex Data Objects 2.X Library" referansını ekleyip aşağıdaki kodu deneyiniz.

Sub KayitListele()
Call btnSil_Click
Refresh
Dim rs As New ADODB.Recordset
Dim DisaAktarSorgu As String
Dim Sinif As Integer
Sinif = Me.comboSinif
DisaAktarSorgu = "SELECT Sicil,Adi,Soyadi,Sinif,MuesseseID,MuhasebeID,57 AS KOD,DernekAidati FROM BilgiBankasi WHERE (((Sinif)=" & Sinif & "));" & _
"UNION SELECT Sicil,Adi,Soyadi,Sinif,MuesseseID,MuhasebeID,58 AS KOD,BiriktirmeTutari FROM BilgiBankasi WHERE (((Sinif)=" & Sinif & "));" & _
"UNION SELECT Sicil,Adi,Soyadi,Sinif,MuesseseID,MuhasebeID,59 AS KOD,IkrazTaksidi FROM BilgiBankasi WHERE (((Sinif)=" & Sinif & "));"
rs.Open DisaAktarSorgu, CurrentProject.Connection, adOpenKeyset, adLockOptimistic
DoCmd.Hourglass True
Do Until rs.EOF
DoEvents
CurrentDb.Execute ("INSERT INTO DisketTemp(Sicil,Adi,Soyadi,SinifID,MuesseseID,MuhasebeID,Yil,Ay,KesintiKodu,Tutar) VALUES('" & rs.Fields(0) & "','" & rs.Fields(1) & "','" & rs.Fields(2) & "'," & rs.Fields(3) & "," & rs.Fields(4) & "," & rs.Fields(5) & "," & Nz(Me![txtYil], 0) & "," & Nz(Me![txtAy], 0) & "," & rs.Fields(6) & ",'" & rs.Fields(7) & "');")
rs.MoveNext
loop
rs.Close
Set rs = Nothing
DoCmd.Hourglass False
Refresh
End Sub

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: vba içinden sorgu çalıştırırken hata alıyorum. - Yazar: ozanakkaya - 10/10/2011, 21:57