Skip to main content

AccessTr.neT

Liste kutusunda IIF sorgusu oluşturmak ?

Liste kutusunda IIF sorgusu oluşturmak ?

Çözüldü #5
(02/10/2013, 11:04)Seruz yazdı: İstediğin listeleri sorguları kullanarak yapabilirsin.
Ekte örneği incele, liste kutusu ile sorgunun bağlantılarını ve mantığı anlamaya çalış.

Sorguda Aracbil dosyasındaki durumu alanını kontrol ettim.
Araç kiralamaya verildiğinde veya geri geldiğinde bu alanın güncellenmesini sağlarsan, düzgün olarak çalışacaktır.

ARAÇ Takip, kısmındaki Kira süresi olayını da aynı şekilde, Aracbil tablosuna bir alan ekleyip, araç kiraya verildiğinde bu alanın güncellenmesini sağlayarak daha kolay yapabilirsin. Yoksa ileride aynı araç belki yüzlerce kez kiraya verileceği için sozlesmebil dosyasından takibi daha zor olacaktır. O liste kutuları için yeni sorgular yapıp, durum ve tarih alanlarını kontrol edersen, istediğin gibi çalışır.

Sitemizde daha önce yayınlanmış örnekleri bol bol incele, daha önce sorulmuş ve cevaplanmış konuları incele. Yapılamayacak bir şey yok, altyapıyı oluşturup, mantığı oturtursan, rahatlıkla yapabilirsin.

Sanırım şimdi çözdüm işi araç teslim al olayını yapmadığım için mantığı ilerletemiyordum.çok teşekkürler Img-grin

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Liste kutusunda IIF sorgusu oluşturmak ? - Yazar: pess33 - 02/10/2013, 23:54
Task