Skip to main content

AccessTr.neT

Alt Formu buton ile açılan form şeklinde yapmak

Alt Formu buton ile açılan form şeklinde yapmak

Çözüldü #3
Sayın atoz112, öncelikle ilgilendiğiniz için size çok teşekkür ederim.
Aslında yapmak istediğim birçok alt form olduğu için ana formun içine gömüp komutla görünür hale getirmek basit ama çok uğraştırıcı bir yöntem olacak sanırım. Yalnız yine de yapılabilir tabi...
İkinci yönteminizi deneyeceğim.
Bu arada benim daha önce tesadüfen yaptığım (ne derece doğru bilmiyorum, ama id numaralarını özellikle görünür yapıyorum ve sorun çıkmadığından emin oluyorum) bir yöntemi de ben paylaşmak istiyorum:
Ana form ve sonrasında alt formu oluşturduktan sonra, Oluştur -> Diğer formlar -> Kalıcı İletişim Kutusu'nu seçiyorum. Tasarım görünümünde bir form açılıyor. Kayıt kaynağı olarak Ana formun bağlı olduğu tabloyu seçiyorum. Daha sonra alt form olarak hazırlamış olduğum formu bu formun içine gömüyorum. Sonra da üst ve alt alanları bağlıyorum.
Bu yöntem aslında güzel, ama bir tane alt form oluşturmak için ikinci bir form oluşturmak durumunda kalıyorum. Diyelim ki 10 tane alt form olmasını istiyorum, bu durumda 10 tane daha fazladan form yapmak durumunda kalacağım. Bu nedenle bu yöntemin çok efektif olduğunu düşünmüyorum. Tabi ilgilenen arkadaşların yorumlarını bilmek isterim.
Tekrardan çok teşekkür ederim.
.rar ALT FORM.rar (Dosya Boyutu: 27,77 KB | İndirme Sayısı: 84)
abahceci, 12-05-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Alt Formu buton ile açılan form şeklinde yapmak - Yazar: abahceci - 10/02/2014, 01:35
Task