Skip to main content

AccessTr.neT

Klasör içine dosyayı kopyalama

Klasör içine dosyayı kopyalama

Sayın Atoz, sanırım ben arkadaşa anlatamadım, siz de 2007 kullandığınız için herhalde attach yapılan veri türlerini göremiyorsunuz. Bakın konu şu: Tablonun içine eklenti olarak resim, word dokunmanı, pdf veya Excel dosyasını kaydediyor. Bu veri aslında bir yerden çağrılıyor ama tablo içine gömülüyor. Sayın mengene2 burada şunu diyor: "Bu dokümanı ayrı bir klasöre kopyalasam daha iyi olacak. " Ben de diyorum ki: "O zaman neden ek şeklinde tabloya gömüyorsunuz. Bu aşamada iki seçeneğiniz var: Ya dosyayı yine böyle ekleyin ama ekleme işini yaparken gözatma işlemi ile dosyayı aldığınız yerden dosyanın kendisini kopyalayın. Kod mu? Yazmışsınız işte. Oradaki CurrentAttachment yerine bu ana adresi ve dosyanın aslını yerleştirin. Örnek mi? Yazdım bir kişiyi 3 resim örneğime bakın diye. Onun son halinde her iki talebinizin yanıtı da var. Diğer seçeneğiniz ise o Attachment alanını ImageFrame'e döndürün ve belgelerin resimlerini -ekin kendini değil- oraya ekleyin. Tabloya da yolunu kaydedin. Nesneyi de yukarda belirttiğim gibi bir klasörde toplayın.

Size bunları anlattım o kadar ama siz yine aynı taleplerle -ben hiç yöntem göstermemişim gibi- yine geldiniz karşımıza. En azından o ekleri oraya nasıl eklediğinizi belirtin bari.
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Klasör içine dosyayı kopyalama - Yazar: mengene2 - 05/08/2014, 17:15
Cvp: Klasör içine dosyayı kopyalama - Yazar: atoz112 - 07/08/2014, 20:04
Cvp: Klasör içine dosyayı kopyalama - Yazar: atoz112 - 07/08/2014, 20:19
Cvp: Klasör içine dosyayı kopyalama - Yazar: mehmetdemiral - 07/08/2014, 23:18
Cvp: Klasör içine dosyayı kopyalama - Yazar: atoz112 - 08/08/2014, 10:38
Task