Skip to main content

AccessTr.neT

Excel ile Outlook Üzerinden e-mail göndermek hakkında

Excel ile Outlook Üzerinden e-mail göndermek hakkında

Merhaba,
Ekteki örneğim ile Excel sayfasına eklediğim birden fazla e-mail adresine, bir döngü ile, hizalarında bulunan dosya isimlerine ait pdf dosyalarını (dosyaları sayfanın üstündeki konumlardan alıyor), outlook üzerinden gönderebiliyorum.

Yalnızca kafama takılan küçük bir problem var.

"E-Posta Gönder" butonuna tıkladığımda, vb kodu çalışıyor ve outlook'a, gönderilecek e-mail detaylarını veriyor. Tabii ki bunu çok hızlı yapıyor. Outlook'un ise bu e-mailleri, ekli olduklarından dolayı çok hızlı gönderebildiğini sanmıyorum.

Şimdiye kadar sıkıntısız çalışmış olsa da; Excel vb kodunun, outlook'un e-mailin gönderimini tamamladığı onayını aldıktan sonra, bir sonraki satırdaki e-mail adresine geçmesi sağlanabilir mi?

Kafamdaki küçük problem buydu Img-grin

Biraz konu dışı olarak da şöyle birşey farkettim: İşyerinde kurumsal mail'in kayıtlı olduğu outlook, bu yolla gönderdiğim e-mailleri gönderilmiş öğeler klasörüne kaydediyor. Ama evde varsayılan olarak kendi gmail adresimin kayıtlı olduğu (başka e-mail adreslerimde kayıtlı) outlook, gönderilmiş öğeler klasörüne kaydetmiyor. Sebebi ne olabilir (outlook seçeneklerinde "iletilerin bir kopyasını gönderilmiş öğelere kaydet" seçeneği işaretli).

NOT: Bu küçük uygulamayı Office 2010 ile hazırladım. Bunun için de Vba Tools-->References'te "Microsoft Outlook 14.0 Object Library"nin işaretli olması gerekiyor. 2007 kullananların, dosyanın çalışması için ilgili versiyona ait olan seçeneği işaretlemeleri gerekebilir.

Saygılarımla...
.rar WiniFredExcelE-Posta.rar (Dosya Boyutu: 9,83 KB | İndirme Sayısı: 38)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Excel ile Outlook Üzerinden e-mail göndermek hakkında - Yazar: WiniFred - 16/08/2014, 19:45