Skip to main content

AccessTr.neT

Uyarı gelmesini nasıl engelleriz.

Uyarı gelmesini nasıl engelleriz.

Çözüldü #1
Çalıştığım yerde bir data kayıt cihazına bağlanıyorum ve Access formu üzerindeki webbrowser ile data kayıt cihazının dakika başı görüntülenmesini sağlıyorum. Bu görüntüleme işini;
sub form load
WebBrowser8.Navigate URL:="http://172.17.72.20/pens.asp?UserId=0&Language=0&Device=eZtrend%20QXe"
end sub

sub form timer()
If Second(Time()) = 0 Then
WebBrowser8.Refresh
End If
end sub

kodları ile yapıyorum. Programı çalıştırdığımda önce sub form load çalışıyor ve data kayıt cihazını görüntülüyor. Form timer ile her dakika başı değişen değerleri görmek için webbrowser.refresh yaptırılarak değişen değerler görülebiliniyor. İlerleyen saat veya gün içerisinde ekte resmini gönderdğim uyarıyı alıyorum. Bu uyarı gelince program duruyor ve refresh çalışmaz oluyor. Ne zaman ki biri farkederse yeniden dene derse o zaman çalışmaya devam ediyor. Burada bu uyarıyı getirmemek için makro kısmındaki uyarı makrosunu (uyarı hayır yaparak) çalıştırmama rağmen bu uyarı hala geliyor ve geçenin bir yarısında program bu tür uyarı sebebiyle durmuş oluyor. Bu tür browserla ilgili uyarıların gelmemesi için ne tür bir kod veya makro çalıştırmam gerekir.

[Resim: do.php?img=4599]

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Uyarı gelmesini nasıl engelleriz. - Yazar: aliyorga - 01/10/2014, 11:51