Skip to main content

AccessTr.neT


birden fazla tablodan çoklu seçim

birden fazla tablodan çoklu seçim

#1
hocam benim şöyle bir sorunum var;
elimde dört adet tablo var bu tabloların biri en üst düzey de diğerleride aşağıya doğru bir üstün veri havuzu olarak hiyerarşk ilerlemekte. yani alttaki üsteki tablonun veri havuzu.

ben 1 nci tabloda bir veriyi seçince ona ait ikinci tabloki veri ordan birini seçince 3 üncü tablodan veri gelsin istiyorum il ilçe köy gibi .

ancak şöyle bir fark var ben birinci tablodan birden fazla seçim yapınca ikinci tabloda ikisi içinde örtüşen verileri alanlardan sadece ortakları iki defa göstermesin . ortakları bir defa sonra farklı olanlar gelsin.iki ile üç arasındada böyle olsun istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim ? Ayrıca ortak olanlar renkli olabilirmi ? bu şekilde üsteki tablodaki verileri hücresel olarak işikilendirbilirmiyim? yani üstteki tablodaki iki veriyi ortak olarak aşağıdaki tablonun verileri ile hücresel ilşkilendirebilirmiyim. örnek olarak ;

ahmet >>> altki tabloda veri1 veri2 veri3 veri4 ile ilişkili
mehmet >>>> veri 2 veri6 veri9 ile ben ikisini seçince üsteki tüm verileri mükerer olanlarfarklı rente ama tek görünecek tekini seçince ona ait veriyi görmelyim gibi
ne olur yardım en azından yöntemsel bir fikire çok ihtiyacım var yoksa hepsini ayr yapıp sorgu mu oluşturmalıyım
Cevapla
#2
sayın ozi1977,

daha öncesinden aşağıda bağlantısı bulunan konunuzda da aynı durumu işlemişsiniz.

combox ları ilişkilendirerek ilerlemek

bu sebeple,lütfen aynı içeriklerde benzer konular açmayınız ve konunuzu takip ediniz.yeterli bilgiler alamadığınızda ise,bunu;konunuzun devamında "güncel" ifadesi ile belirtiniz.

Yeni konu açarken dikkat etmeniz gerekenler...

yukarıdaki bağlantıda yer alan maddelerde yazılı olan

Alıntı:* Sorulara örnek uygulama eklemek zorunludur. Ekleyeceğiniz örnek uygulama Ms Access ise "Araçlar / Veritabanı Hizmet Programları / Veritabanı Sıkıştır ve Onar" yolunu kullanarak Access ortamında sıkıştırdıktan sonra herhangi bir sıkıştırma programıyla (Winrar, Winzip, 7zip vs) sıkıştırıp ekleyin.

kuralını ve diğer konunuzda da bu hususta talepte bulunulduğunu hatırlatarak;katılımcılar tarafından daha katkılı olunabilmesini sağlamanız amacı ile örnek uygulamanızı da ekleyecek olursanız,size daha fazla yardımcı olunacaktır kanısındayım.

son olarak,uygulamanızı 2007 uyumlu olarak da ekleyebilir misiniz lütfen,incelenebilmesi için.teşekkürler.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes,kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task