Skip to main content

AccessTr.neT

Basit Bir Program Hazırlmaya Çalışmak

scorpinco
scorpinco
17
5866

Basit Bir Program Hazırlmaya Çalışmak

Sayın atoz112,

Yazmış olduğunuz her satırı okuduğumu bilmenizi isterim.

Bahsini yapmış olduğunuz eleştirilere katılmadığımı bilmenizi isterim. Mazeret üretmediğim gibi daha önceki paylaşımlarımda da yetersiz donanıma sahip olduğumu defalarca belirtmiş bulunmaktayım. Sanırım bu ayrıntıya dikkat etmediniz veyahut görmezden geldiniz.

Haklısınız "HERKES KENDİSİNİN AR-GEcisidir." Bende araştırmalarım sonucu yapabildiklerimi, yapamayacaklarımı söyledim. Malesef kod bilgim yok denecek kadar az. "Kimsenin hatasını kabul etmediği bir ortamda" bilmediğimi veya yapamadığımı söyleyebildim. Bundan da gocunmadım. Ama siz bunu kendini yetersiz görmek "basit bir cümle" gb yorumlamışsınız.
Kendinize göre bana tavsiyelerde bulunmuşsunuz, yol yordam göstermişsiniz. Emin olun sizin anlattıklarınız benim kafamda taslak olarak hazır. Ama yine dönüp dolaşıp kod kısmında takılıp kalıyorum.
Göndermiş olduğunuz örneği, buna benzer örnekleri defalarca inceledim. Örnekte aşağıdaki kod yazıyor.

Dim rs As Object
Set rs = Me.Recordset.Clone
rs.FindFirst "[SNUM] = " & Str(Nz(Me![Liste1], 0))
If Not rs.EOF Then Me.Bookmark = rs.Bookmark

Kodu ne işe yaradığını, nereye faydasını bilemiyorum. Onun içinde atabildiğim adım sayısı sınırlı. Bugüne kadar atabileceğim adımları attığımın kanısındayım.

Yardım talebinde bulundum. İçerik açısından örnek teşkil edecek bir uygulama olabilirdi. Belki sitede paylaşılan yüzlerce örnek uygulamalar gb buna da bi çalışma yapılır şeklinde düşünmüştüm, yanılmışım.

iyi çalışmalar...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Basit Bir Program Hazırlmaya Çalışmak - Yazar: scorpinco - 19/09/2015, 22:16
Task