Skip to main content

AccessTr.neT

altform verilerini raporda yatay sıralamak mümkün mü?

altform verilerini raporda yatay sıralamak mümkün mü?

Çözüldü #2
Merhaba,

p1sorgu isimli sorgunun Sql kodunu aşağıdaki ile değiştir.

SELECT tbl_p1.p1_id, tbl_kontrol.kontrol_tarih, tbl_kontrol.kontrol_saat, tbl_p1.p1_deger, (select count([p1_id]) from p1 where [p1_id]<=tbl_p1.[p1_id] and [kont_id]=tbl_p1.[kont_id]) AS G_Sno
FROM kontrol AS tbl_kontrol INNER JOIN p1 AS tbl_p1 ON tbl_kontrol.kont_id = tbl_p1.kont_id;

Raporun kayıt kaynağını "kontrol" tablosu olarak değiştir.

Rapordaki, p1deger metin kutusunun denetim kaynağını;
=DLookUp("p1_deger";"p1sorgu";"[kontrol_saat] = #" & Format([kontrol_saat];"Kısa Saat") & "#" & " AND [kontrol_tarih]=#" & Format([kontrol_tarih];"mm/dd/yyyy") & "#" & " AND [G_Sno]=1")

Metin19'un denetim kaynağını;
=DLookUp("p1_deger";"p1sorgu";"[kontrol_saat] = #" & Format([kontrol_saat];"Kısa Saat") & "#" & " AND [kontrol_tarih]=#" & Format([kontrol_tarih];"mm/dd/yyyy") & "#" & " AND [G_Sno]=2")

Metin20'nin denetim kaynağını;

=DLookUp("p1_deger";"p1sorgu";"[kontrol_saat] = #" & Format([kontrol_saat];"Kısa Saat") & "#" & " AND [kontrol_tarih]=#" & Format([kontrol_tarih];"mm/dd/yyyy") & "#" & " AND [G_Sno]=3")

şeklinde değiştir. 

Metin27'nin denetim kaynağı da 

=DLookUp("p1_deger";"p1sorgu";"[kontrol_saat] = #" & Format([kontrol_saat];"Kısa Saat") & "#" & " AND [kontrol_tarih]=#" & Format([kontrol_tarih];"mm/dd/yyyy") & "#" & " AND [G_Sno]=10")

Olacak. Örneğinizde uygulayıp olumlu olumsuz bildirimde bulununuz.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: altform verilerini raporda yatay sıralamak mümkün mü? - Yazar: ozanakkaya - 20/02/2017, 22:48
Task