Skip to main content

AccessTr.neT

Bu Kodun Anlamı Nedir? Uygulamadan Bunu Sildiğimde Bana Ne Zararı Olabilir ?

Bu Kodun Anlamı Nedir? Uygulamadan Bunu Sildiğimde Bana Ne Zararı Olabilir ?

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar. Arzuhalmatik isminde bir uygulama yazıyorum. Şimdi kodlamayı incelerken sanki iki satır gereksiz bir yer buldum. Gereksiz kodları temizleyip sade bir altyapı istiyorum. Size danışmak istiyorum yardımcı olur musunuz? 

Aşağıdaki kod tüm uygulamaya ait bir kod.

Option Explicit On
Public Class Arzuhalmatik
   Const SW_SHOWNORMAL = 1

Private Declare Function ShellExecute Lib "shell32.dll" _
   Alias "ShellExecuteA" _
   (ByVal hwnd As Long, _
   ByVal lpOperation As String, _
   ByVal lpFile As String, _
   ByVal lpParameters As String, _
   ByVal lpDirectory As String, _
   ByVal nShowCmd As Long) As Long

Private Sub GenelHacizTalebi1(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
       Dim PrintIt As Long
       'PrintIt = ShellExecute(Me.hwnd, "print", "C:\My Documents\MyDoc.Doc", "", "", -1) - Şeklinde kod uygulaması ile D dizininde bulunan MyDoc.pdf isimli dosyayı dışarıdan yazdır komutu ile besliyoruz.
       PrintIt = ShellExecute(Me.Handle, "print", "D:\MyDoc.pdf", "", "", SW_SHOWNORMAL)
   End Sub

Private Sub Arzuhalmatik_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load

End Sub
End Class

Ancak şu iki satırın gereksiz olduğunu düşünüyorum. Bu satırı silersem uygulamanın çalışmasında bir zararı olur mu ?

Private Sub Arzuhalmatik_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load

End Sub

Bilmediğimi çözmeye yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Bu Kodun Anlamı Nedir? Uygulamadan Bunu Sildiğimde Bana Ne Zararı Olabilir ? - Yazar: Uğur ŞİRİN - 18/06/2017, 13:00
Task