Skip to main content

AccessTr.neT

Bağlı Tablonun Sonraki Kaydına Veri Atamak

Bağlı Tablonun Sonraki Kaydına Veri Atamak

Ekli örnekte,

F_turkce isimli formda. tur_kelime metin kutusuna "Aşçı" kelimesi ekliyorum. Sonra aynı formdaki alt forma "Bakery" kelimesini ekliyorum.

t_eng tablosuna eng_bag = 36, eng_bagana = 35 olan veri form üzerinden ekleniyor. (36= Aşçı, 35=Bakery)

Veri girdikten sonra güncelleştirme sorgusu ile t_tur tablosunun boş olan tur_bag alanına, t_turust tablosundaki "Aşçı" kelimesinin turust_oto değeri olan "36" verisi ekleniyor. 

Bakery kelimesi t_engust tablosunda daha önceden olduğu için (engust_oto değeri 34) ekleme sorgusu ile t_eng tablosuna engbag=36, eng_bagana = 34 olan yeni kayıt ekleniyor. Buradaki 34, önceden girilmiş olan Bakery kelimesinin engust_oto değeri.

(Burada gördüğüm sıkıntı, yapılan bu işlem doğru ise, bakery kelimesi alt formda iki defa görünüyor, sebebi eng_bag değeri 36 olan 2 adet eng_bagana karşılığı Bakery olan veri var. 35 ve 34. Bu işlem Türkçe karşılık için gerekli ise eng_bagana kısmına 0 yazdırılabilir.)

Son olarak, alt forma "Chief" kelimesini giriyorum. t_engust tablosuna Chief kelimesi ekleniyor, eng_ustoto = 36,
t_eng tablosuna da eng_bag = 36 (aşçının otosu), eng_bagana = 36 (Chiefin otosu) ekleniyor.

Örnek uygulamadaki tablolar sizin eklediğiniz tablolardır. Sonradan veri girilmemiş halidir.
.rar mehmetsozluk_SLD_SONN.rar (Dosya Boyutu: 91,46 KB | İndirme Sayısı: 4)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Bağlı Tablonun Sonraki Kaydına Veri Atamak - Yazar: ozanakkaya - 22/02/2018, 13:30
Task