Skip to main content

AccessTr.neT

Liste Kutusunda Süzülen Veriye Tıklayınca Form Üzerinde O Veriye Nasıl Ulaşılır.

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
8
2202

Liste Kutusunda Süzülen Veriye Tıklayınca Form Üzerinde O Veriye Nasıl Ulaşılır.

(21/10/2018, 03:27)ozanakkaya yazdı: Merhaba, 

Bahsi geçen kod liste kutusu tıklandığında, liste kutusunda seçili kaydı formda bulmaya yarar.
Formunuzun kayıt kaynağı yok. Kayıt kaynağı olmayan formda Me.Recordset.Clone kodunu çalıştıramazsınız.

Kodu kullanım amacınızı yazarsanız farklı çözüm üretebiliriz.

Liste kutusuna sorgudan çekiyordu bilgileri ( SELECT [S_001_MUSTERI].[musterinumarasi], [S_001_MUSTERI].[adi], [S_001_MUSTERI].[musteritipi], [S_001_MUSTERI].[tckimlikno], [S_001_MUSTERI].[mobilno1], [S_001_MUSTERI].[klasorno], [S_001_MUSTERI].[dosyano], [S_001_MUSTERI].[sirano] FROM S_001_MUSTERI; ) dolayısıyla ben uygulamanın  sadece tablo ve form kısmını foruma yüklediğimden ve koduda bu kısımda denediğimden çalışmadı o halde.. Şimdi ana projede deneyeceğim ama hangi yordamda deniyim tıklandığı seçeneğinemi yoksa update yordamına mı yazayım kodu. ( Ben hep double click ile çözmeyi düşünüyordum forumda da bu şekilde çözüm aradım )
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]

Son Düzenleme: 21/10/2018, 03:44, Düzenleyen: Oğuz Türkyılmaz.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Liste Kutusunda Süzülen Veriye Tıklayınca Form Üzerinde O Veriye Nasıl Ulaşılır. - Yazar: Oğuz Türkyılmaz - 21/10/2018, 03:41
Task