Skip to main content

AccessTr.neT

Kayıt Arama İşlemini 4 Ayrı Kriter İle Yapıyorum İki Kriter Çalışıyor 2 Si Çalışmıyor

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
6
2127

Kayıt Arama İşlemini 4 Ayrı Kriter İle Yapıyorum İki Kriter Çalışıyor 2 Si Çalışmıyor

(18/11/2018, 21:59)Oğuz Türkyılmaz yazdı: Web de yukardaki başlıkla anlatılan konuyu uygularken arama türündeki kontrol düğmelerinden cari grubu arama  ve şehir arama ( Şehir ismini listeye bir türlü getiremedim şehir ID'si geliyor, ) seçtiğimde arama yapılamıyor. Diğer unvan ve kişiler arama bölümü çalışıyor. Hatayı bir türlü tespit edemedim.

- T_001_Cari isimli tablodaki Sehir alanının veri türünü sayı olarak değiştir.
- F_003_CariListesi isimli formdaki "lstCariListesi" isimli liste kutusunun satır kaynağındaki sorguya T_100_IL tablosunu ekle, T_100_IL  tablosundaki İL KODU alanı ile T_001_Cari tablosundaki Sehir alanını ilişkilendir.
- Sorgudaki Sehir alanının tablosunu T_100_IL olarak değiştirip alan adını da İL ADI olarak seç. Sorgunun Sql kaynağı aşağıdaki gibi olacak.

SELECT T_001_Cari.CariID, T_001_Cari.CariKodu, T_001_Cari.UNVAN, T_001_Cari.YetkiliKisi, T_001_Cari.GSM_1, T_100_IL.[İL ADI], T_001_Cari.CariGrubu, T_001_Cari.Durum
FROM T_100_IL INNER JOIN T_001_Cari ON T_100_IL.[İL KODU] = T_001_Cari.Sehir
WHERE (((T_001_Cari.UNVAN) Like "*" & [Forms]![F_003_CariListesi]![txtCariUnvanGecici] & "*") AND ((T_001_Cari.YetkiliKisi) Like "*" & [Forms]![F_003_CariListesi]![txtYetkiliKisiGecici] & "*") AND ((T_100_IL.[İL ADI]) Like "*" & [Forms]![F_003_CariListesi]![txtSehirGecici] & "*") AND ((T_001_Cari.CariGrubu) Like "*" & [Forms]![F_003_CariListesi]![txtCariGrubuGecici] & "*"))
ORDER BY T_001_Cari.UNVAN;

- txtCari_Ara metin kutusunun değiştiğinde olayındaki kodu

Dim Aranan As String

If cerArama = 1 Then
   Aranan = Forms!F_003_CariListesi!txtCariAra.Text
   Forms!F_003_CariListesi!txtCariUnvanGecici = Aranan
   lstCariListesi.Requery
ElseIf cerArama = 2 Then
   Forms!F_003_CariListesi!txtYetkiliKisiGecici = Aranan
   lstCariListesi.Requery
ElseIf cerArama = 3 Then
   Forms!F_003_CariListesi!txtCariGrubuGecici = Aranan
   lstCariListesi.Requery
ElseIf cerArama = 4 Then
   Forms!F_003_CariListesi!txtSehirGecici = Aranan
   lstCariListesi.Requery
End If

kodu ile değiştir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Kayıt Arama İşlemini 4 Ayrı Kriter İle Yapıyorum İki Kriter Çalışıyor 2 Si Çalışmıyor - Yazar: ozanakkaya - 19/11/2018, 09:25
Task