Skip to main content

AccessTr.neT

Vlookup İle Hücre Grubunu Sonuç Olarak Döndürme - Formatlı Ara - Tüm Sayfaya Uygulama

Vlookup İle Hücre Grubunu Sonuç Olarak Döndürme - Formatlı Ara - Tüm Sayfaya Uygulama

Saygıdeğer @berduş Hocam

Nazik yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Yapmak istediğimi şöyle ifade etmeye çalışayım Hocam:
IVL analizleri bizim elimizde mevcut, proje kapsamında bize kullanılması talep edilen IVL'ler liste halinde sadece IVL no ve kısa adı diyebileceğimiz açıklaması ve birimi ile bildirilir. Bizim bu IVL'lere ilişkin analiz bilgilerini işlememiz ve ilgili departmanların kullanacağı referans dosyası olarak hazırlamamız istenir. İstenen IVL bir kaç tane olduğunda sorun teşkil etmese de projelerin büyük çoğunluğunda yüzlerce bazen binlerce IVL bildirildiğinden bu iş inanılmaz zaman kaybına sebep oluyor. Bu nedenle böyle bir çalışma yapmaya niyetlenip başarılı olamayınca yardımlarınızı rica etmiştim.
Aslında elimizdeki dosya ekteki örnekteki IVL sayfasından ibaret sadece. Arama sayfası sizin yardımız ile bu IVL sayfasından tek hücre için yaptığımız aramayı listeleyen sayfa. Eklenen Tum_sayfa adlı sayfa bize diğer departmandan gelen IVL listesi ve biz bunların analizlerini bir bütün halinde listelemeye çalışıyoruz. Ben Gelen IVL listesini Tum_sayfa adlı sayfaya kopyaladığımı ve sizin varsayımınızdan hareket ile Analiz Listele adlı butona tıkladığımızda elde edilmesi gereken sonucu Sonuc sayfasına ekleyerek yeni örneği ekledim.

İlk defa böyle bir işlem yapmaya çalıştığım için yeteri kadar açıklayamamış olabilirim örnek içinde ilgili sayfalarda da notlarım mevcuttur Hocam. Zahmetler verdiğim için özür dileyerek, nazik yardımlarınız için bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Saygılarımla

Murtaza AF
.rar BulFormatlı_tumsayfa.rar (Dosya Boyutu: 46,13 KB | İndirme Sayısı: 2)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Vlookup İle Hücre Grubunu Sonuç Olarak Döndürme - Formatlı Ara - Tüm Sayfaya Uygulama - Yazar: MURTAZAAF - 22/05/2021, 14:57
Task