Skip to main content

AccessTr.neT

Sqlite De Birden Fazla Aynı Başlığı Kullanırken Nasıl Yazılmalı

footprinting
footprinting
SQL
20
2387

Sqlite De Birden Fazla Aynı Başlığı Kullanırken Nasıl Yazılmalı

(18/06/2021, 16:32)berduş yazdı: arada yanılmıyorsam AND-OR ile bağlanmış 4 kıstas söz konusu, bu durumda ortak koşullar parantezin dışına alınıp and ile birleştirilebilir

Hocam özür diliyorum şirket verileri olduğu için örnek veri hazırlayamadım boş vaktimde hazırlayıp paylaşacağım

Sqlite kullanıyorum.

((AnaIsEmri IS NULL) AND ((ArizaTipi)="'AG'") AND ((KesintiNedeni) IN ("'TMŞ'","DPA","'TMŞA'")) AND
((SebekeUnsuru) Not like "%0 Çıkışı%" AND (SebekeUnsuru) Not like "%M01%" AND (SebekeUnsuru) Not like "%KORUMA%" AND (SebekeUnsuru) Not like "%KOUMA%" AND (SebekeUnsuru) Not like "DAHİLİ TRAFO"
AND (SebekeUnsuru) Not like "%DAHILI TRAFO%" (KesintiNedeni) IN ("'TMŞ'","DPA","'TMŞA'")AND (SebekeUnsuru) Not like "%D.TR%" AND (SebekeUnsuru) Not like "%DAHİLİ%" AND (SebekeUnsuru) Not like "%DAHILI%"))

burda ilk koşulum OR ekleyerek ayırıp ikinci koşulu giriyorum.

(KesintiNedeni) IN ("'TMŞ'","DPA","'TMŞA'") bu başlıklar her iki koşulda da kullanıyorum.

Access te çift tırnağın içine tek tırnak koyarak bu sorunu ortadan kaldırıyordum. Sqlite de nasıl oluyor çözemedim.

Her iki koşulumda farklı bu durumdan ötürü In parantezi içinde bulunan başlıklar çakıştığı zaman sorgu mu çalıştırdığım zaman boş geliyor.

Burda girmiş olduğum koşullara denk gelen verileri doğru kabul ediyorum. Yanlış olanlarda sorgu listeme düşüyor.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Sqlite De Birden Fazla Aynı Başlığı Kullanırken Nasıl Yazılmalı - Yazar: footprinting - 18/06/2021, 16:45
Task