Skip to main content

AccessTr.neT

Minimum Ve Maximum Girilen Veriye Göre Sabit Değeri Arttırma.

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
11
934

Minimum Ve Maximum Girilen Veriye Göre Sabit Değeri Arttırma.

@berduş hocam ayak sayısını belirlemekte kolaya kaçtım. Çok çok nadir durumlarda ayak sayısı 10 adedi geçen sistemler kurulabilir o zamanda manuel hesaplasın kullanıcı dedim. Form yüklendiğinde cursor ı hala txt.CepheOlcusu'nu seçili halde odaklamayı başaramadım ne yaptımsa olmuyor. Orda bir tuhaflık var.
Kod:
Private Sub TextBox_CepheOlcusu_Exit(ByVal Cancel As MSForms.ReturnBoolean)

TextBox_RaySayisi.Value = Int(TextBox_CepheOlcusu.Value / 1000 + 1)

If TextBox_CepheOlcusu.Value >= 26000 Then
MsgBox "Ayak Sayısı 10'un üstünde. Lütfen Ayak Sayısını belirleyiniz"
ElseIf TextBox_CepheOlcusu.Value >= 22750 And TextBox_CepheOlcusu.Value > 26000 Then
TextBox_AyakSayisi.Value = 10
ElseIf TextBox_CepheOlcusu.Value >= 19500 And TextBox_CepheOlcusu.Value > 22750 Then
TextBox_AyakSayisi.Value = 9
ElseIf TextBox_CepheOlcusu.Value >= 16250 And TextBox_CepheOlcusu.Value > 19500 Then
TextBox_AyakSayisi.Value = 8
ElseIf TextBox_CepheOlcusu.Value >= 16250 And TextBox_CepheOlcusu.Value > 19500 Then
TextBox_AyakSayisi.Value = 7
ElseIf TextBox_CepheOlcusu.Value >= 13000 And TextBox_CepheOlcusu.Value > 16250 Then
TextBox_AyakSayisi.Value = 6
ElseIf TextBox_CepheOlcusu.Value >= 9750 And TextBox_CepheOlcusu.Value > 13000 Then
TextBox_AyakSayisi.Value = 5
ElseIf TextBox_CepheOlcusu.Value >= 6500 And TextBox_CepheOlcusu.Value > 9750 Then
TextBox_AyakSayisi.Value = 4
ElseIf TextBox_CepheOlcusu.Value >= 3500 And TextBox_CepheOlcusu.Value > 6500 Then
TextBox_AyakSayisi.Value = 3
ElseIf TextBox_CepheOlcusu.Value < 3500 Then
TextBox_AyakSayisi.Value = 2

End If

Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Minimum Ve Maximum Girilen Veriye Göre Sabit Değeri Arttırma. - Yazar: Oğuz Türkyılmaz - 18/10/2021, 08:22
Task