Skip to main content

AccessTr.neT

Mesajlar ve Verilen Cevaplar hk.

nihatkr
nihatkr
7
4283

Mesajlar ve Verilen Cevaplar hk.

Merhaba,
(Konuyu aramızda tartışalım diye moderatör salonuna taşıdım)
soru soran kişiye elbetteki sanki suçluymuş gibi cevap verilmez.
Ancak soru soran kişi örneğin "Bana şöyle bir program lazım şöyle yapmalı böyle yapmalı varmı?" derse ve hiç bir ricada bulunmayıp sanki herkes kendisine mecburmuş gibi ukala davranırsa akabinde başka bir örneği inceleyip anlamamasına rağmen bu ne biçim program deyip böyle programları niye buraya koyuyarlar deyip küfür eder gibi arkadaşına hakaret ederse ve göstermelik olsun diye bir de bir iki yerde yağlı laf ederse bence onun niyetinde kasıt aramak gerekir. ve bu tarz insanları bi şekilde uyarmak gerekir.
Ama şöyleki ve benimde karşı olduğum hep gözlemlediğim bir olay; kişi bi soru soruyor. verilen direkt cevap şu ; "sen ne arıyorsun önce onu söyle!! örnekleyerek gönder. sonra cevabı bilen varsa gönderir zaten. bu şekil soru sormayla burdan cevap alamazsın." (ben yine yumuşatarak anlattım).. ama o kadar sert cevaplar veriliyorki. bunlara bende karşıyım.. ama niyeti bozuk olanlara da tamamen karşıyım.
ayrıca; siteyi sahiplenen herkes siteyi düşünüyor. çünkü sahiplensin diye insanlar seçildi ve bundan yüzde yüz eminim ki bu yönetimini korumak için siteye zarar gelse kendisine gelmiş gibi düşünür ve ona göre itinalı davranır. o fikirde olmayan yoktur sanırım.
Bence sizin değişik düşünmenizle veya admini hitap ederek bu şekil başka düşüncelere teşvik etmenizinde iyi niyet olduğunu sanmıyorum.
ve konu kimle ilgiliyse ona hitaplı konuşmanız daha yerinde olur.
saygılar

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Mesajlar ve Verilen Cevaplar hk. - Yazar: nihatkr - 16/12/2008, 15:25
Cvp: Mesajlar ve Verilen Cevaplar hk. - Yazar: nihatkr - 16/12/2008, 16:28
Cvp: Mesajlar ve Verilen Cevaplar hk. - Yazar: nihatkr - 16/12/2008, 21:29
Cvp: Mesajlar ve Verilen Cevaplar hk. - Yazar: cuneyt - 16/12/2008, 17:30
Cvp: Mesajlar ve Verilen Cevaplar hk. - Yazar: cuneyt - 16/12/2008, 17:39
Cvp: Mesajlar ve Verilen Cevaplar hk. - Yazar: nihatkr - 16/12/2008, 21:37
Task