Skip to main content

AccessTr.neT

Code 128 barkod okuyucu barkodu okumuyor

Code 128 barkod okuyucu barkodu okumuyor

Konunuzun tamamını okuyamadım ama şunu anlamak istiyorum: Barkod okuyucunuz herhangi bir text programına (Notepad, wordpad, word, Excel veya ms-dos satırı) doğru olarak okuyor mu? Eğer orda sıkıntı varsa okuyucu üzerindeki jumper ayarlarınız yanlış yapılmıştır. Onları ayarlamak gerekir.

Dediğim gibi konunuzu tam okuyamadım ama sanki "okutmak" gibi bir ifade gördüğüm için barkod okuyucu olayına girdim. Ama yanlış anladıysam o zaman modülünüzü kontrol edin. Hangi cod sisteminde okutacaksanız ona uygun olan modülü kullanarak ascii karakter dönüşümü yapmak ve bu ortaya çıkan değeri de uygun barkod fontuna yazdırmak gerekiyor. Olayın özü bu. Bu arada akıllı telefonlara yüklenen barkod okuyucu programları var. Denemelerimi onlarla yapıyorum. Kağıda çıktı almaya gerek kalmadan direk ekrandan da okuyabiliyorlar. En güzel yanı da hangi kodla kodlandığını hemen yanına yazıyorlar. Mesela daha dün akşam ean39 örneği hazırladım site için. Modüller ve font mutlaka uydun olmalı. Aksi taktirde saçma sapan sonuçlar çıkıyor Img-grin

Bu arada husem'in önerisini okudum. Code39 özelliğini doğru vermiş. Çevrim yapıldığında sadece başına ve sonuna "*" ekliyor(tırnaklar yok). En kolay kullanılabilir barkod sistemidir. Mesela PTT şu an gönderilerde onu kullanıyor. Eğer herhangi birini seçmek gibi bir lükse sahipseniz onu seçebilirsiniz. Ama ben olsaydım ean128 seçerdim. Uğraşmayı severim Img-grin)
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Code 128 barkod okuyucu barkodu okumuyor - Yazar: mehmetdemiral - 30/06/2014, 18:04
Task