Skip to main content

AccessTr.neT

Klasör içine dosyayı kopyalama

Klasör içine dosyayı kopyalama

Smile #17
Merhaba mehmetdemiral,

Kusura bakmayın bu konuda bana bayağı kızmışsınız mesajınızı yeni gördüm.

Şöyle söylemek istiyorum. Ek veri türünü kullanıp neden harici dosyaya başvuru yöntemini kullanmadım? Çünkü resimleri ben hem alt formlarda hem raporlarda hem de bazı özel tasarladığım alt alt formlarda kullanmak zorunda kalıyorum. Bu durumda inanılmaz kodlama ve resmin gelmeme sorunları oluyor ki bu beni projeyi kullanırken çok yoruyor. Microsoft bu ek veri türünü 2007 ve sonrasındaki sürümlere koymuşsa da bunu kullanmak istediğimden ve çok ciddi pratiklik kazandırdığından dolayı kullandım.

İstediğim yere istediğim rapora veya alt forma resimleri getirebiliyor çok kısa zamanda ve kod yazmadan uygulamamı istediğim gibi şekillendirme olanağı sunuyor.

Sizinde deidiğiniz gibi veri tabanı içinde bu dosyaları tutmak VT yi çok şişiriyor. Şu an da bile 650MB olmuş durumda ama bağlı tablo yöneticisi kullandığım için ön uç dosyada böyle bir şişme olmuyor. Kullanıcı ön uç dosyadan veriyi resimli olarak çağırmak istediğinde bir miktar gecikme oluyor evet ama projeyi böyle şekillendirdiğim içinde geri dönüş yapamıyorum. Aslına bakarsanız da ek veri türü alanını bu projemde kullanmak istedim. Gayette pratik.

Amacım tersine bir işlem yaparak VT nin çökme veya kilitlenme durumuna karşı bir önlem almak istiyorum. Böylece kullanıcı VT içine gömdüğü dosyayı kendisi farkında olmadan harici bir klasör dizisinde yedekleyecek. Böylelikle her sipariş ve müşteri için belgeleri başka bir klasör içinde yedeklediği içinde programa birşey olsa bile oradan faydalanabilecektir.

Amacım sizi yormak değil. Dosya tablo içine gömülebiliyorsa dışarıda alınabilir diye düşünüyorum. Bu işi çözmek için araştırmalarımı yapıyorum. Eminim ki yakın bir zamanda çözülecek ama siz üstadlardan destek alarak belki bu zaman dilimi kısaltabilirim düşüncesiyle hareket ettim.

Bazen sahada karşılaşılan sorunlar pratik şekilde çözümlemeyi gerektirebiliyor. Ayrıca Vba ile birçok şey çözülebiliyorken bu konununda mutlaka bir yolunun olduğunu düşünüyorum. Aslına bakarsanız kendimi zorlamış ve aynı zamanda sizleride zorlamış oluyorum. Ama bu gibi uygulamalar olmayınca da öğrenme süreci ve bilgiyi genişletme süreci olmuyor malesef.

Hepiniz sağlıcakla kalın,

Saygılarımla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Klasör içine dosyayı kopyalama - Yazar: mengene2 - 05/08/2014, 17:15
Cvp: Klasör içine dosyayı kopyalama - Yazar: atoz112 - 07/08/2014, 20:04
Cvp: Klasör içine dosyayı kopyalama - Yazar: atoz112 - 07/08/2014, 20:19
Cvp: Klasör içine dosyayı kopyalama - Yazar: atoz112 - 08/08/2014, 10:38
Cvp: Klasör içine dosyayı kopyalama - Yazar: mengene2 - 08/08/2014, 14:44
Task