Skip to main content

AccessTr.neT

Ayrı tablolardaki alanları birleştirerek yeni alan oluşturmak

Ayrı tablolardaki alanları birleştirerek yeni alan oluşturmak

Çözüldü #26
Sayın azlan,

Alıntı:...Tabloda görünürlük ve kaydın tabloya geçmesi ancak programı kapatıp açtıktan sonra oluyor...

bu yazdığınıza yönelik olarak,Öncelikle şu hususu belirtmem de fayda olacağı kanısındayım.uygulamanız 2010’dan 2007’ye dönüşümlü şekilde eklenmiş olduğundan,iki uygulama olarak bulunduruyorum.biri orjinalini hiç bozmadan olduğu gibi bırakarak ve üzerinde sadece sorgu ve form üzerinde gerekli düzenlemeleri yaparak (ki,sizin için eklediğim örnek uygulama bu şekildedir) o hali ile ekliyorum.siz,bu şekilde rahat kullanasınız,kodlamalarda düzenlemeler yapmayasınız diye.bir diğeri de, 2007 hali ile kullanılabilecek şekilde olması için (ptrsafe düzeltmeleri,resim yolu sorgusunu engellemeyi ve çalışmayı engelleyebilecek kodlamaları etkisizleştirmeyi) gerekli kodlama düzenlemelerini yaparak.bu şekilde denemelerde bulunduğumda bir sonraki kayda geçilip diğer kayıt geçerli olduğunda bahsettiğiniz sorunlar olmaksızın,ilgili ilk kaydın tabloya dahil edildiğini görmekteyim.

ayrıca,olay yordamları ile ilgili hiçbir işlem ya da eklemeler yapmadım.fakat,bahsettiğiniz kayıt gelmeme konusuna dair dediğiniz gibi güncelleme sonrasında olay yordamından kaynaklı olabileceğinden dolayı, o yordam içerisine .requery kod ifadesini dahil etmeniz yerinde olacaktır.(o olay yordamının en son satırına me.requery satırını dahil edebilirsiniz.hatta gerek görürseniz me.refresh de yapabilirsiniz).

Bir diğer sorunuz olarak,

Alıntı:...Sorgu 2 ye tıkladığımda açılmak için Formlar!Assets!AssetIDm değerini soruyor...

Yukarıda belirttiğiniz hususa dair de şu ifadeler yeterli olacaktır:
Eğer sorgu 2 diye bahsettiğiniz (test2 sorgusu)' nu direkt kendisinden çalıştırmak ise,size bu parametre değerini sorması doğal,çünkü yapısı öyle.zira,bu sorgu için formda ilgili barcode number değeri alınmakta olduğu için.form üzerindeki barcode number metin kutusu için bu sorgudan değer alınmakta ilgili ID bilgisine göre.bu şekilde olduğundan sorunsuz çalışıyor tabi ki.

Fakat,siz direkt çalıştırdığınızda sizden talep edilen bir id değeri girmelisiniz (örneğin, 1 değeri yazmak gibi),bu girilecek olan değere uygun bir kayıt söz konusu ise size ilgili dönüşüm bilgisini geri dönüş olarak sunacaktır,aksi durumda boş gösterecektir.

Son olarak,

Alıntı:...Ayrıca şu IINER JOIN VE OUTER JOIN iyice kafa karıştırdı...

derken,kast ettiğinizi anlayamadım.hangi ifadelere dair bunu belirttiniz ve buna dair sorunu nedir?

iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Ayrı tablolardaki alanları birleştirerek yeni alan oluşturmak - Yazar: atoz112 - 10/09/2014, 19:42
Task