Skip to main content

AccessTr.neT

Ayrı tablolardaki alanları birleştirerek yeni alan oluşturmak

Ayrı tablolardaki alanları birleştirerek yeni alan oluşturmak

Çözüldü #33
Sayın azlan,

Daha önceki mesajda da belirttiğim açıklamaları tekrarlamak adına yine vurgulamam gerekir ki,uygulamanızı denemelerde bulunmak amacı ile çalıştırmadan öncesinde 2007 uyumlu hale getiriyorum ve ancak sonrasında kullanabiliyorum.bu denemeler neticesinde de,gerek barkodnumber değerlerinin ilgili metin kutusuna gelmesini gerekse de barkod çubuk görseli konusunda herhangi bir olumsuzluk yaşamaksızın,sonuçların doğru şekilde çıktığını izleyerek incelemekteyim.

Şunu da belirtmekte fayda var elbette;ben 2007 ve siz de 2013 olarak kullanırken farklılıklar ve gereksinimler ya da yapılması gereken ayarlar söz konusu olacaktır.(tıpkı,kodlamalarda ptrsafe dönüştürmelerinin yapılması gibi).bu gereklilikleri tekrar gözden geçirmeniz yerinde olacaktır kanısındayım.

ayrıca,sizin eklediğiniz hali ile referanslara bakıldığında doğal olarak bende mevcut bulunmayan bazı .dll dosyaları da olmadığından MISSING olarak göstermektedir.bu dosyaları tedarik edip ilgili klasörlere aktarma işlemlerini de yapma gereksinimi duymadığımdan dolayı da bunları etkisizleştirmek sureti ile bu sorunu da şimdilik ertelemiş oluyorum dolayısı ile.

Son olarak,EK’te;bütün bu bahsettiğim hususlara yönelik olarak,benim kullandığım hali ile son eklediğim örnek uygulamanın çalışmasını ve bu çalışma neticesinde kayıtların barkod görsellerini içeren resimler mevcut.görsel olarak daha net bir anlatım özeti sunacağı kanısında olduğum için bu resimlerin bütün bunca açıklamalarını yazdıklarıma dair anlatımlara bir katkı sağlayacaktır.bilgilerinize.

İyi çalışmalar,
Saygılar.
.rar rsm.rar (Dosya Boyutu: 169,43 KB | İndirme Sayısı: 3)
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Ayrı tablolardaki alanları birleştirerek yeni alan oluşturmak - Yazar: atoz112 - 11/09/2014, 15:49
Task