Skip to main content

AccessTr.neT

Bilgisayar Teknik Servisi 2014 versiyon YENİ

Bilgisayar Teknik Servisi 2014 versiyon YENİ

Programı halen geliştirmekteyim. Daha kapsamlı hale getirdim. Zaman buldukça eklentiler yapıyorum.

*En son 1 hafta önce borcu olan müşteriye iş emri açılırken borcunun gösterilmesi ve hatırlatılmasını ekledim. Daha önceki hafta yedekleme eklemiştim.

*Görselliği de biraz değiştirdim, daha göze hitap eder hale geldi.

*Bir sonraki eklentilerimiz, problemlerin bir listeden seçilmesi, buna göre otomatik fiat hesaplaması ve teslimde verilen ayrıntı raporu olacak.

*Bu arada yapısal olarak da değişimler oldu. Veri tabanımızda da eklentiler yapıldı. Bu nedenle eski kullanıcılarımızın yeni versiyona geçişleri için datalarının yeni biçime uygun hale getirilmesi gerekecek.

*Bir değişiklik de lisans kontrolu oldu. Son versiyon toplam 20 müşteri veya 50 iş emrine ulaştığında duruyor. Lisans yüklendiğinde ise kaldığı yerden devam ediyor. Bu nedenle kodlar açık değil, ulaşılmaması için de Vba şifrelemesi kullanıldı.

*Önemli bir ekleme de sonradan gelen tahsilatta yapıldı. Ürünü teslim ederken borç kaldıysa daha sonra tahsilat geldiğinde iş emrini bulup oradaki ödemeyi düzenlemek gerekiyordu. Artık iki farklı yerden ilave ödeme girebiliyoruz. Birincisi kayıt seçiminden "borcu olanlar" seçilerek sadece borçlular listesi getirildiğinde, listeden bir borçluya çift tıklanıyor. Bu durumda tahsilat ekranı açılıyor ve o işle ilgili kalan borç miktarı görülerek ödeme alınıyor. İkinci olarak da normal servis girişinde hemen tahsilat ve masraf girilen bölümün altında ilave ödeme düğmesine basılarak sonradan gelen tahsilat girilebiliyor.

*Bu arada ürün türlerinin de tıpkı markalar gibi listede yoksa otomatik eklenmesi sağlandı. 

*Müşteri kaydı yoksa otomatik kaydeden bir mantık kuruldu. Böylece müşteri adı kutusuna yazılan isim eğer listede varsa seçilmiyor, yoksa kaydediliyor. Bu da müşteri kaydını çok hızlandıran bir işlem. 

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Pek yakında demosunu siteden yayınlayacağım. İlgilenen arkadaşlar bana buradan ulaşabilirler. Bu arada her zaman dediğim gibi programın geliştirilmesi için fikri olan varsa dinlemeye ve programa ilave etmeye hazırım. Kolay gelsin.
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Bilgisayar Teknik Servisi 2014 versiyon YENİ - Yazar: mehmetdemiral - 15/09/2015, 23:59
Task