Skip to main content

AccessTr.neT

Sekmeler ve alt sekmeler nasıl yapılabilir?

Sekmeler ve alt sekmeler nasıl yapılabilir?

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, ekteki dosya ilk başladığım haldeki örneğimdir. data isimli olanlar ilk işe girişte yapılan sağlık muayene ve kimlik bilgilerinin kaydedileceği tablolar, hepsi daha önceden excelde ayrı ayrı kaydedilmek zorunda olduğu için ayır bilgi şeklinde tasarlıyorum, tek data tablosu yapmak istemedim, dediğiniz gibi düzelttim önce ilk işe girişteki sağlık kayıtlarını TC ye sonrada muayenedir is kazasıdır filan fabrika sicil numaralarına göre tanımlayarak düzeltmeleri yaptım. çok haklısınız karışabilir. mahalle ilçe ve il örneği çok mantıklı o benim aklıma gelmedi, gerçi onu tam olarak nasıl yapıyorlar daha öğrenemedim, kod filan mı yazmak gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim... şimdi örnekleri inceleyeceğim çok teşekkür ederim... Yaptığım çalışma çok basit gelebilir hocam, kusuruma bakmayın dediğim gibi yeni başladığım için basit kaçtı biraz, ileride kendi mesleğimede uygulamak istediğim yönleri var çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için...
(22/02/2015, 21:41)C*e*l*o*y*c*e yazdı: Merhaba  örneğinizi eklerseniz daha iyi olur,

(22/02/2015, 22:51)iscinar yazdı:
(22/02/2015, 21:32)geologisttr yazdı: (bu arada birincil anahtar Ad soyad üzerine tanımlı hepsinde);

Birincil anahtar olarak Ad soyad alanı nı tanımlamanın doğru bir tercih olduğu söylenemez. Zira aynı ad soyadı taşıyan farklı kişiler olabilir. Bunun için TC Kimlik Numarası veya işyeri hekimliği ise işyeri sicil no gibi alanlar tercih edilmesi daha mantıklı olacaktır.

Diğer sorunuz için İl, İlçe, Mahalle, mantığında hazırlanan örnekleri inceleyebilirsiniz. 

babamis

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Sekmeler ve alt sekmeler nasıl yapılabilir? - Yazar: geologisttr - 22/02/2015, 23:33
Task