Skip to main content

AccessTr.neT

capraz sorguda tarih süzme problemi

capraz sorguda tarih süzme problemi

En doğru yöntem sayın Atoz'un bahsettiği modülü yazarak sağlanabilir. Bunun yanında accessin nimetlerini kullanarak da bu soruna çözüm bulunabilir. Bu yöntemde kod yazmayı bilmeyen kişiler de bu işi yapabilir.

Gördüğüm kadarıyla bir çok sorgu zincirleme olarak birbirine bağlı. En son olarak 6. sorguya gelinmiş ve asıl tarih aralığı kaynak olarak kullanılan test1 sorgusundan geliyor. Çapraz sorgu parametre girişini hiç sevmez. Benim önerim alternatif önerim tablo yapma sorgusu oluşturup tarihe göre filtrelenmiş bu tablodan çapraz sorgu yapmaktır.

Örnekte gecici adlı bir tablo oluşturdum. Bu tablo oluşturulurken parametre değerleri istiyor. O değerleri girerek tabloyu oluşturmak için "tablo yap" adlı sorguyu çalıştırın. Daha sonra da çapraz sorgunuzu açabilirsiniz. Bu arada bu işlemleri nasıl olsa bir form üzerinden yapacaksınız ya, o sırada tek tuşla tüm işlemleri halledebilirsiniz. Ben bir de örnek form yaptım size. En iyisi onu inceleyin anlayacaksınız.
.rar bildirim_demiral.rar (Dosya Boyutu: 29,93 KB | İndirme Sayısı: 15)
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
capraz sorguda tarih süzme problemi - Yazar: rooti6 - 20/07/2015, 16:26
Cvp: capraz sorguda tarih süzme problemi - Yazar: mehmetdemiral - 21/07/2015, 13:19
Task