Skip to main content

AccessTr.neT

Bir kelimenin değeri ile kullanma oranımı görüntüleme

Bir kelimenin değeri ile kullanma oranımı görüntüleme

Merhaba Dostlar,
Bugün oldukça dalgınım bir tabloyu nasıl yapabileceğim konusunda aklıma fikir gelmiyor. Matematik bilgimin olmamasından dolayı diye düşünüyorum. Fikir verirseniz yardımcı olursanız çok sevinirim
Yapmak istediğimi detaylı olarak sormadan önce ekran görüntüsü atmak istiyorum
[Resim: lrgXqp.jpg]
Dostlar göreceğiniz üzere;
Anahtar Kelime satırı : Siteme gelen ziyaretçilerin arama motorunda hangi kelimeyi arayıp siteme geldikleri
Kelimenin Aranma Sayısı : Bu kelimenin Google Türkiye'de ne kadar arandığı sayısı
Aranma Yüzdesi : Satırdaki anahtar kelimenin, tüm anahtar kelimelere oranı
Kelimeyi kullanma sayısı : Bu kelime ile sitemde kaç adet yazı olduğu gibi bilgiler var.

Benim istediğim şudur;
Örneğin google de bir günde 1000 kişinin aradığı kelimeyi ben sitemde sadece 2 sayfada kullanmış olabilirken, yine Google de bir günde 50 kişinin aradığı kelimeyi ben sitemde 10 defa kullanmış olabilirim. Ben istiyorum ki değerli olan anahtar kelimede sitemde değeri kadar kullanayım. Aranma sayısı ile kullanma sayısı arasında bağ olsun istiyorum açıkcası ancak Matematik bilgim buna izin vermiyor. Bilmiyorum anlatabildim mi bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Örnek dosyayı ekte gönderiyorum saygılarımla.
.zip Anahtar Kelime Aranma ve Kullanma Tablosu.zip (Dosya Boyutu: 8,22 KB | İndirme Sayısı: 5)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Bir kelimenin değeri ile kullanma oranımı görüntüleme - Yazar: kutsalodun - 17/12/2015, 01:01