Skip to main content

AccessTr.neT

Yeni gelen Malı hangi Üretici veya Satıcı'dan aldım?

Yeni gelen Malı hangi Üretici veya Satıcı'dan aldım?

Uyku tutmadı geri kalktım  Sadd

Mevlüt kardeş, Listbox'a tıkladığım zaman "Olay Yordamı" bulunamıyor hatası geliyor.

Pardon... meğer "Event Procedure" imiş, ben Access'i Almanca kullandığım için tercüme etmemiş.

Bu arada bir şey farkettim. Türk Access Programcıları genelde ilişkilendirmeyi pek kullanmayıp onun yerine VBA'yı daha çok kullanıyorlar.

Bu Siteden bir çok Program indirip baktım, gördüğüm en kapsamlı Programlarda bile ilişkilendirme HİÇ YOK!

Bunun nedeni nedir acaba?

Halbuki Almanyadakiler tabloları hazırladıktan sonra, ki bütün Alan'ları tek Tabloya yüklemiyorlar, ilişki ile birbirine bağlıyorlar, ardından bir kaç örnek veri verip, daha sonra sorgulamalara geçiyorlar. Form'ları hazırladıktan sonrada yazdırma bölümüne geçiyorlar. Vba ise pek nadir ve sadece kullanılması zorunlu yerlerde kullanıyorlar. En çok değer verdikleri bölüm ise Sorgulamalardır. Zira bütün bilgileri (gerekenleri) Sorgulama ile bir araya topluyorlar (Bende öyle öğrendim).
Son Düzenleme: 30/01/2016, 05:40, Düzenleyen: bigdaddy_isi.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Yeni gelen Malı hangi Üretici veya Satıcı'dan aldım? - Yazar: bigdaddy_isi - 30/01/2016, 02:24
Task