Skip to main content

AccessTr.neT

Yeni gelen Malı hangi Üretici veya Satıcı'dan aldım?

Yeni gelen Malı hangi Üretici veya Satıcı'dan aldım?

KDV oranı Vba kodunda sabit olmalı gibi birşey demedim ki zaten Img-grin Öyle şey hiç olur mu? Bunun hiç bir mantığı yok ki.

Demek istediğimi olabildiğince açık anlatmaya çalışacağım:

Bir mal alıyorsunuz ve bu malı ürün üretirken hammadde olarak kullanıyorsunuz varsayalım. Mesela buzdolabı üretiyorsunuz ve demir hammaddesini aldınız. Bunun gibi bir sürü hammadde kullanacaksınız. Diyelim ki siz maliyet hesabı yapıyorsunuz ve satış fiyatına göre kâr oranını elde ediyorsunuz.

Bu hesaplama işlemini form üzerindeki kutularda yapıyor olursanız bir değişiklik halinde tüm form ve raporlarda bu değişikliği yapmanız gerekebilir. Vba da ise sadece bir satırda yapacağınız değişiklik ile tüm program genelinde bu değişikliği yapmış olursunuz.

Bir diğer şey ise Microsoft'un ne yaptığını bilmemesi kaynaklı sorunlarla karşılaşmazsınız. Mesela Access 2010 sürümü ile makroların Vba koduna dönüştürülmesi konusunda bir değişiklik yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Form üzerinde yaptığınız işlemlerin bu tip yapı değişikliklerinde hasara uğraması söz konusu.

Yaptığınız programda işlemleri form üzerinde yaptığınızda bu kodları farklı programlarda kullanmak istediğinizde sıkıntı yaşarsınız. Vba da ise kodları Export edebilir diğer programda Import ederek kullanabilirsiniz.

Microsoft Access'te Refactor işlemleri zor olmasına rağmen yapmak istediğinizde formlara göre 100 kat daha kolay yapabilirsiniz.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Yeni gelen Malı hangi Üretici veya Satıcı'dan aldım? - Yazar: alpeki99 - 31/01/2016, 00:57
Task