Skip to main content

AccessTr.neT

Ağda paylaşım ile ortak kullanılan access uygulaması hakkında.

Ağda paylaşım ile ortak kullanılan access uygulaması hakkında.

Hocam, ben uygulamayı böldüm ve bana "UygulamaAdı.accdb" ve "UygulamaAdı_Be.accdb" isminde iki Access oluşturdu. Ben bunlardan form ve sorguların olduğu "UygulamaAdı.accdb" olanını kopyala yapıştır ile masa üstünüze alın diye kullanıcılara ilettim. İşte bu kopyala yapıştır ile alınan "UygulamaAdı.accdb" Access dosyası için ".laccdb" diye bir log accessi oluşturuyor. "UygulamaAdı_Be.accdb" de zaten ana tablolar olduğu için belirttiğiniz gibi ".laacdb" zaten oluşması gerekli ve oluşuyorda. Anladığım kadarı ile "UygulamaAdı.accdb" accesinde sadece form ve sorgular var iken kullanıcıda bunu kopyala yapıştır ile masa üstünde çalışıyor iken ana yede ".laacdb" nin oluşması size göre de normal değil.
Tüm makinelerde de Access 2010 veya 2013 yüklü. Bazılarında Türkçe bazılarında İngilizce. Bunlardan kaynaklı olabilir mi? Runtime nedir nasıl kullanılır konusunda çok bilgim yok. Ama tavsiyeniz üzerine araştıracağım.Desteğiniz için teşekkür ederim.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Ağda paylaşım ile ortak kullanılan access uygulaması hakkında. - Yazar: direnist - 14/02/2016, 17:05
Task