Skip to main content

AccessTr.neT

Access Ve Ocr

Access Ve Ocr

(15/03/2019, 18:18)A.Kadir. yazdı: selam sayın aliyüzen 

konunuzu inceledim yapmaya çalıştığınızı doğru anlamışmıyım önce yazayım.

anladığım : muhabecinize gelen fatura kopyaları üzerinden otomatik verileri okuyup acceste gerekli alanlara yazmasını istiyorsunuz.

sonuç : eğer anladığım gibi ise yapılabilir kolay bir işlem değil ama yapılabilir.fakat burada karşılaşılacak ilk sorun muhasebeye gelen kopyaların standart olmamasıdır. yani tek bir şablon yapısında olmamasıdır.her değişik yapı yeni kodlama gerektirir.bu sorunu e faturada standart yapı ile aştılar.
el ile yazılıp kesilen faturalarda hemen hemen imkansız diyebilirim. olsa bile her fatura için ayrı ayrı kodlama düzenleme yapılması gerekmektedir.

Merhaba,
Kesinlikle doğru anladınız.
Amacım zaten ne kadar fatura yakalayabilirsem O kadarını sistemde kontrol edip otomatik olarak atmak.
El ile yazılmış olan faturaları zaten sisteme manuel olarak giremem, o konuda size katılıyorum, ama farklı formatlarda olanları Vergi Dairesi vergi numarası müşteri adı gibi bilgiler fatura üzerinde standart olacağı için bu kelimeleri aratıp karşılık gelen bilgikeri acceds e girmek istiyoruz. ama faturanın üzerinde farklı yerlerde olabilir Bunu da kabul ediyorum buna benzer bir sistem tasarlayıp başlamak istiyoruz Hatta yarın Bununla ilgili bir toplantı yapacağız Bu konuda bütçemiz oldukça kısıtlı bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, teşekkürler.
Teşekkürler,
Saygılarımla,

Power BI İş Analitiği Danışmanı

Ali Yüzen

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Access Ve Ocr - Yazar: aliyuzen - 11/03/2019, 17:05
Cvp: Access Ve Ocr - Yazar: aliyuzen - 14/03/2019, 09:11
Cvp: Access Ve Ocr - Yazar: A.Kadir. - 15/03/2019, 18:18
Cvp: Access Ve Ocr - Yazar: aliyuzen - 15/03/2019, 21:10